Parrot Anafi - kompaktowy dron, który może mierzyć się z DJI Mavic Air

Parrot Anafi - kompaktowy dron, który może mierzyć się z DJI Mavic Air
Źródło zdjęć: © © Parrot / [parrot.com](https://www.parrot.com/us/drones/anafi#anafi)
Monika Homan

08.06.2018 07:30, aktual.: 08.06.2018 09:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pojawiła się bezpośrednia konkurencja dla DJI Mavic Air. Francuska firma Parrot wprowadziła na rynek nowy model drona o nazwie Anafi. Z jego specyfikacji wynika, że może zagrozić chińskiemu liderowi.

Parrot Anafi konstrukcją przypomina trochę Mavic Air. Dron waży 320 gramów, a po złożeniu jest wielkości butelki (około 17 x 22 x 6 cm).

Obraz
© © Parrot / [parrot.com](https://www.parrot.com/us/drones/anafi#anafi)

Rdzeniem drona jest aparat o rozdzielczości 21-megapikseli, który nagrywa w 4K HDR z prędkością 30 kl./s lub 60 kl./s w jakości FullHD 1080p. Aparat wyposażony jest w dwuosiową stabilizację optyczną, a oprogramowanie kompensuje trzecią oś. Matryca Sony o przekątnej 1 na 2,4 cala robi zdjęcia w formacie JPEG i RAW. Optyka, którą znajdziemy w Anafim, to obiektyw o otworze względnym f/2.4, ogniskowej 23-69 mm w trybie fotograficznym i 26-78 w trybie filmowym. Trójosiowy gimbal, na którym zamontowana jest kamera, pozwala na obracanie jej o 90 stopni w dół i górę.

Obraz
© © Parrot / [parrot.com](https://www.parrot.com/us/drones/anafi#anafi)

Na jednej baterii polatacie, podobnie jak w przypadku Mavica Air, około 25 minut. Dodatkowe akumulatory kosztują 99 dolarów. Ładowane są za pomocą złącza USB typu C, dzięki czemu można naładować je w terenie, za pomocą powerbanka. Zasięg drona to około 4 kilometry, a jego maksymalna prędkość lotu wynosi 53 km/h.

Obraz
© © Parrot / [parrot.com](https://www.parrot.com/us/drones/anafi#anafi)

Anafi wyposażony jest w kontroler z całkowicie nową aplikacją na smartfona - FreeFlight 6. Zaktualizowana aplikacja zawiera wiele nowych trybów fotografowania, w tym: śledzenie oparte na sztucznej inteligencji, tryb selfie, nagrywanie w zwolnionym tempie, czy wideo w trybie hyperlapse. Kiedy dron utraci połączenie z kontrolerem lub bateria jest słaba, aktywuje się tryb inteligentnego powrotu do miejsca startu.

Obraz
© © Parrot / [parrot.com](https://www.parrot.com/us/drones/anafi#anafi)

Dron dostępny jest w przedsprzedaży i kosztuje 699 dolarów, czyli o 100 dolarów mniej niż DJI Mavic Air. Sprzedaż planowana jest od 1 lipca 2018 roku. Jeśli Anafi w rzeczywistości sprawdzi się tak dobrze, jak wygląda na papierze, może okazać się naprawdę dobrą, europejską alternatywą dla DJI.

Parrot ANAFI – The ultra portable design

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)