Patent Canona, który umożliwia zmianę z lustrzanki na bezlusterkowca?

Patent Canona, który umożliwia zmianę z lustrzanki na bezlusterkowca?
Źródło zdjęć: © © KB
Marcin Watemborski

08.01.2016 14:48, aktual.: 26.07.2022 19:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wokół jednego z ostatnich patentów Canona pojawiło się wiele nieścisłości. Wydaje się on pokazywać przycisk, który przestawia tryb działania aparatu z lustrzanki na bezlusterkowca. Czy to pomysł japońskiego producenta na realną konkurencję z bezlusterkowcami?

Keith Cooper z Northlight Images mówi, że obiektywy z mocowaniem EF-M muszą być znacznie bliżej matrycy niż inne, dzięki czemu można zredukować głębokość korpusu. Wydaje się to dobrym pomysłem, jeśli posiadamy elektroniczny wizjer. Nie ma opcji, by w spłyconym korpusie zamontować system optyczny, który pozwoli uzyskać dobry podgląd.

Obraz
© Nowy patent Canona. Pozycja z opuszczoną matrycą.

Na schemacie możecie zobaczyć jak wygląda nowy patent. Matryca jest zaznaczona na czerwono, matówka na zielono, lustro to element bez oznaczenia. Ten układ pozwala na wykorzystanie obiektywów, które wchodzą płycej w korpus.

Obraz
© Nowy patent Canona. Pozycja z podniesioną matrycą.

Innymi słowy nowy układ optyczny opatentowany przez Canona wprowadza matówkę oraz matrycę jako dwa kolejne ruchome elementy układu rejestrującego. Jest to zdecydowanie pomysł, który warto przeanalizować. Ciekawe jak sprawdzi się w praktyce.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)