Patrz prosto w oczy. iOS 13 poprawi spojrzenie podczas rozmów wideo

Patrz prosto w oczy. iOS 13 poprawi spojrzenie podczas rozmów wideo
Anna Rymsza

05.07.2019 09:45, aktual.: 26.07.2022 15:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas rozmów wideo patrzysz w ekran, na którym widzisz rozmówcę, a nie w kamerę? iOS 13 może to naprawić. Przetwarzanie obrazu przeniesie wzrok na rozmówcę za ciebie.

Pokochaliśmy rozmowy wideo. W ten sposób opowiadamy dziadkom o tym, co u nas nowego i spotykamy się ze współpracownikami z drugiego końca świata. Apple naprawia problem z rozmowami przez kamerkę, o którym pewnie nie wiedziałeś.

Zawsze patrz prosto w oczy

W rękach testerów jest już beta systemu iOS 13 dla urządzeń mobilnych Apple. W niej użytkownicy znaleźli funkcję "FaceTime Attention Correction". Jej zadaniem jest poprawienie "uwagi" podczas rozmów przez komunikator FaceTime.

Jak to działa? Interesująco i niepokojąco zarazem.

Podczas rozmowy zwykle wyglądasz, jakbyś patrzył gdzieś w dół, mimo że patrzysz na twarz rozmówcy. Wynika to z położenia kamery nad ekranem. Jako że przednia kamera ma zwykle szerokokątny obiektyw, do tego twoja twarz wydaje się oddalona, co dodatkowo pogłębia efekt. Można odnieść wrażenie, że wcale nie interesujesz się rozmową.

Po włączeniu tej funkcji oprogramowanie smartfonu manipuluje obrazem z przedniej kamerki. Oczy rozmówcy są przetwarzane tak, by wyglądało, jakby patrzył ci prosto w oczy. Wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym. Wygląda to niepokojąco. Oprogramowanie zachowuje co prawda mimikę, ale samo spojrzenie jest podejrzane.

Na razie "FaceTime Attention Correction" działa tylko na iPhonie XS i XS Max, ale to nie oznacza, że nie pojawi się na innych urządzeniach.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)