Paweł Jędrusik zdobywcą nagrody Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2015

Paweł Jędrusik zdobywcą nagrody Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2015

„Gimnastyczki”
„Gimnastyczki”
Źródło zdjęć: © © Pawel Jedrusik, zwycięzca Poland, National Award, 2015 Sony World Photography Awards
Redakcja Fotoblogia.pl
17.03.2015 09:51, aktualizacja: 17.03.2015 10:51

Fotografia Pawła Jędrusika prezentuje młode gimnastyczki z Jaworzna, które przygotowują się do występu. To najlepsze pojedyncze zdjęcie autorstwa Polaka zgłoszone w kategorii otwartej tegorocznej edycji Sony World Photography Awards.

W ramach konkursu Sony World Photography Awards 2015 wyróżniono najlepsze pojedyncze zdjęcie zgłoszone przez fotografa z Polski. Nagrodę Poland National Award otrzymał Paweł Jędrusik z Jaworzna za zdjęcia zatytułowane „Gimnastyczki”. Autor fotografii poleci do Londynu na uroczystą galę Sony World Photography Awards, a jego praca będzie prezentowana w londyńskim Somerset House w dniach od 24 kwietnia do 10 maja.

Jędrusik jest dziennikarzem lokalnej gazety „Co tydzień” i lokalnej stacji „Telewizja dla Ciebie”. Autor nagrodzonego zdjęcia otrzyma w nagrodę aparat Sony RX100 III, a 23 kwietnia weźmie udział w uroczystości wręczenia nagród SWPA 2015 w Londynie. Jego zdjęcie będzie prezentowane na wystawie w londyńskim Somerset House w dniach od 24 kwietnia do 10 maja.

To największy sukces fotograficzny w życiu autora. Paweł Jędrusik tak opisuje zwycięskie zdjęcie:

Paweł Jędrusik:

„Widać na nim gimnastyczki przygotowujące się do występu w Jaworznie. Dziewczęta za chwilę wyjdą na scenę, gdzie zaprezentują swoje umiejętności przed meczem bokserskim między polską drużyną JKB Jawor a angielską BC Bolton Champion”.

Kolejne miejsca w polskiej edycji konkursu National Award zajęli:

Drugie miejsce — Wiktor Zdrojewski

Obraz
© © Wiktor Zdrojewski, 2. miejsce, Poland, National Award, 2015 Sony World Photography Awards

Trzecie miejsce — Adrian Jaszczak

Obraz
© © Adrian Jaszczak, 3. miejsce, Poland, National Award, 2015 Sony World Photography Awards

Ogłoszono także zwycięzców wszystkich 54 konkursów National Awards organizowanych w ramach Sony World Photography Awards. W programie National Awards nagradzane są najlepsze pojedyncze zdjęcia wykonane przez lokalnych fotografów z całego świata, od Argentyny po Australię. Swoje prace mogą zgłaszać fotografowie o różnym poziomie umiejętności. Wszystkie nagrodzone zdjęcia można obejrzeć na www.worldphoto.org.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)