Paweł Piotrowski laureatem Grand Prix w konkursie "VIVA! Photo Awards 2017"

Zdjęcie z cyklu "Podwodne szaleństwo", które zdobyło nagrodę "Grand Prix" w konkursie "VIVA! Photo Awards 2017".
Zdjęcie z cyklu "Podwodne szaleństwo", które zdobyło nagrodę "Grand Prix" w konkursie "VIVA! Photo Awards 2017".
Źródło zdjęć: © © Paweł Piotrowski
Krzysztof Basel

04.12.2017 11:37, aktual.: 04.12.2017 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Popsutym aparatem też można zrobić zdjęcia, które wygrają w prestiżowym konkursie fotograficznym. W nagrodę autor otrzymał... między innymi nowy aparat.

Zdobywcą nagrody "Grand Prix" 9. edycji konkursu "VIVA! Photo Awards" został Paweł Piotrowski za cykl czarno-białych zdjęć "Wodne szaleństwo". Piotrowski otrzyma szansę zrealizowania sesji zdjęciowej na łamach dwutygodnika "VIVA!”. Fotograf został również dodatkowo wyróżniony - dostał nagrodę specjalną dla laureata konkursu w kategorii "Reportaż”, którą ufundował partner wydarzenia, marka Fujifilm. W jego ręce powędrował aparat fotograficzny Fujifilm X-Pro2 z obiektywem Fujinon XF 35 mm f/2 R WR.

Zdjęcia to wynik mojej chęci zmiany i sprobowania czegoś nowego. Uważam, że takie podejście pozwala mi nabrać dystansu do wszystkiego co robię. Dzięki temu wychodzę ze strefy komfortu i rutyny. Wiedząc, że jadę z Irminą i przyjaciółmi do Chorwacji, zrobiłem internetowy risercz aparatów podwodnych. Znalazłem aparat, którego jakość zdjęć mi odpowiada najbardziej i cenowo mieścił się w wyznaczonym budżecie. A później już tylko płynąłem, fotografowałem... Zabrałem go na 2 wyjazdy wakacyjne, po czym wyświetlacz mi się zalał... ale fotografowałem dalej. Aparat robił zdjęcia, tylko nie widziałem efektu od razu.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]

Paweł wykonał nagrodzone fotografie w Chorwacji, gdzie wyjechał na wakacje. Ten kraj to coraz popularniejszy cel podróży Polaków. Cieszy się dobrą opinią ze względu na ciepłe morze, ładne pejzaże i relatywnie niskie ceny. Jego zdjęcia ukazują wodne szaleństwo ukazane z nietypowej perspektywy.

"Te obrazy to wynik eksperymentu z pogranicza fotografii dokumentalnej i artystycznej, gdzie zacierają się granicę między abstrakcją a rzeczywistością. Wszystkie fotografie zostały wykonane przy użyciu łatwo dostępnej dla każdego turysty podwodnej cyfrowej „małpki” podczas podróży z przyjaciółmi."

"Moda", "Uroda", "Reportaż", "Zdjęcie wykonane telefonem komórkowym" i "Piękno chwili" - to kategorie, w których wyłoniono zwycięzców spośród kilku tysięcy nadesłanych prac. Fotografie były oceniane przez jury w składzie: przewodniczy Ryszard Horowitz, Katarzyna Przybyszewska – redaktor naczelna dwutygodnika „VIVA!” i magazynu „VIVA! MODA”, Agnieszka Ścibior – dyrektor kreatywna magazynu "VIVA! Moda”, Marek Knap – dyrektor artystyczny Edipresse Polska S.A. oraz fotograficy Zuza Krajewska i Tomasz Sikora. Zwycięzcy każdej z kategorii otrzymali nagrody pieniężne o łącznej wartości 25 000 złotych.

Zwycięzca kategorii "Piękno Chwili"
Zwycięzca kategorii "Piękno Chwili"© © Jakub Rybicki

Laureatem kategorii "Piękno Chwili" został Jakub Rybicki, którego zdjęcie przedstawia uliczną scenę z miejscowości Cienfuegos na Kubie.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

W kategorii "Moda" został nagrodzony Arcadius Mauritz.

Zwycięzca w kategorii "Uroda"
Zwycięzca w kategorii "Uroda"© © Szymon Wegenke

W kategorii "Uroda" nagrodzono Szymona Wegenke. Jego czarno-biały portret jest inspirowany pracami klasyków fotografii, jak Irving Penn czy Albert Watson.

Juliusz Zaborowski otrzymał statuetkę w kategorii "Zdjęcie robione telefonem".

Zwycięzca kategorii "Zdjęcie robione telefonem"
Zwycięzca kategorii "Zdjęcie robione telefonem"© © Juliusz Zaborowski
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)