Paweł Uchorczak sfotografował piękno krokusów w Tatrach

Paweł Uchorczak sfotografował piękno krokusów w Tatrach

Paweł Uchorczak sfotografował piękno krokusów w Tatrach
Źródło zdjęć: © © Paweł Uchorczak / [Facebook](https://www.facebook.com/PawelUchorczakFotografia/)
Marcin Watemborski
10.04.2019 11:50, aktualizacja: 11.04.2019 12:53

Pojawienie się krokusów zwiastuje nadejście cieplejszych dni. Skoro w górach zaczęły rozkwitać, na pewno niedługo wszędzie zrobi się ciepło. Nasz znajomy fotograf – Paweł Uchorczak – miał okazję zobaczyć, jak pięknie wyglądają górskie łąki i podesłał nam kilka zdjęć.

Krokus, czyli inaczej szafran, to rodzaj roślin kosaćcowatych, w którym znajdziemy ich aż 80 gatunków. Te piękne fioletowe kwiaty są dobrze znane nam wszystkim. Są symbolem nadejścia wiosny, gdyż to one przeważnie jako pierwsze wyłaniają się spod topniejącego śniegu.

Obraz
© © Paweł Uchorczak / [Facebook](https://www.facebook.com/PawelUchorczakFotografia/)

Paweł Uchorczak pojechał w Tatry i to, co zobaczył na Polanie Chochołowskiej go zachwyciło. To miejsce jest najpopularniejszym do obserwacji szafranów spiskich, czyli właśnie krokusów. Dzięki samodyscyplinie i porannemu wstawaniu na plener, Pawłowi udało się zrobić zdjęcia bez turystów w kadrze. Fotograf wspomina też o tym, że gdy wracał ze zdjęć, ci dopiero szli na polanę.

Obraz
© © Paweł Uchorczak / [Facebook](https://www.facebook.com/PawelUchorczakFotografia/)

Te zdjęcia świadczą też o tym, że nie trzeba zawsze dźwigać kilogramów sprzętu. Paweł zrobił je smartfonem Huawei P20 Pro. Pamiętajcie: ”Najlepszy aparat to ten, który macie przy sobie”.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)