Wadliwe uchwyty Peak Design. Producent wymieni je za darmo

Wadliwe uchwyty Peak Design. Producent wymieni je za darmo

Wadliwe uchwyty Peak Design. Producent wymieni je za darmo
Źródło zdjęć: © © Peak Design
Monika Homan
07.06.2018 10:54, aktualizacja: 26.07.2022 18:00

Peak Design to producent wysokiej jakości akcesoriów fotograficznych. Okazało się, że jedna seria ich uchwytów (kotwic) jest wadliwa i zdarzyły się reklamacje. Dbając o dobre imię, firma zadeklarowała się, że wymieni wszystkie wadliwe części z tej serii.

W związku z tym, że do firmy dotarły wieści o zbyt szybkim zużyciu kotwic Peak Design w wersji trzeciej, firma zdecydowała się stworzyć wersję czwartą, a użytkownikom umożliwia bezpłatną wymianę kotwic, jeśli zakupili wersję trzecią.

Obraz
© © Peak Design

Problem dotyczy pasków zakupionych w ciągu ostatniego roku. W sierpniu 2017 roku, firma Peak Design unowocześniła swoje kotwice za pomocą cieńszego sznurka Dyneema. Dzięki temu, paski miały pasować do oczek w różnych aparatach bez konieczności używania dodatkowych pierścieni. Projekt ten nie przewidział różnicy w gładkości oczka w różnych modelach i markach aparatu. W niektórych przypadkach zużycie sznura kotwicy następowało zbyt szybko.

Obraz
© © Peak Design

Firma odnotowała tylko siedem przypadków przyspieszonego zużycia kotwic, jednak to wystarczyło, żeby podjąć działania. Ta niewielka awaryjność okazała się nie do zaakceptowania przez firmę, która dba o wysoką jakość swoich produktów. Zauważyć należy, że sprzedało się ich ponad milion, więc te kilka sztuk wydaje się być błahostką.

Projekt kotwicy został zaktualizowany, a wszyscy klienci, którzy mają wersję 1 lub 3, mogą wymienić je za pośrednictwem strony internetowej, po wypełnieniu ankiety. Peak Design wyśle wam 4 kotwice w wersji czwartej - zupełnie bezpłatnie.

Jeśli nie wiecie, którą wersję kotwic macie, z pomocą przyjdzie wam film opublikowany na kanale Peak Design.

2018 Peak Design Anchor Update

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)