Peak Design przeznacza ponad 200 000 dolarów na walkę z COVID-19

Peak Design przeznacza ponad 200 000 dolarów na walkę z COVID-19
Marcin Watemborski

14.05.2020 08:02, aktual.: 26.07.2022 14:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Peak Design jest popularnym twórcą plecaków i toreb fotograficznych premium, jak również nowych statywów. 100 procent dochodu idzie na walkę z koronawirusem SARS-CoV-2.

Bardzo mnie cieszą informacje, że rynek fotograficzny angażuje się w pomoc innym – nie tylko producencie zaawansowanych bezlusterkowców, ale również ci od akcesoriów. Firma Peak Design ma w swoim portfolio różne gadżety, pomijając plecaki i torby, są to paski do aparatów, uchwyty oraz dwa nowe statywy Travel Tripod: pierwszy aluminiowy oraz drugi z włókna węglowego.

W ciągu 4 dni (7-10 kwietnia 2020) firma sprzedała łącznie 2265 statywów za łączną kwotę 218 150 dolarów, czyli około 920 000 złotych. Peak Design postanowił przeznaczyć całą kwote na wsparcie walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 i przekazał pieniądze na pozarządowe organizacje medyczne, jak również na zniwelowanie rozwoju globalnego ocieplenia (Climate Neutral).

Przygoda ze statywami Travel Tripod rozpoczęła się od akcji crowdfoundingowej na Kickstarterze, gdzie udało się zgromadzić kwotę ponad 75 000 dolarów na wersję aluminiową, natomiast aż 143 000 dolarów na wersję karbonową.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)