Daniel Řeřicha to mistrz harmonijnej kompozycji krajobrazu

Urodził się w 1972 roku, w Krupce (Republika Czeska). Spędził tam całe życie. Już od dziecka kochał krajobrazy. Lubi podróżować i odkrywać nowe miejsca. Początkowo, podczas wakacyjnych wyjazdów zabierał ze sobą kompaktowy aparat, żeby fotografować nowe miejsca.
Urodził się w 1972 roku, w Krupce (Republika Czeska). Spędził tam całe życie. Już od dziecka kochał krajobrazy. Lubi podróżować i odkrywać nowe miejsca. Początkowo, podczas wakacyjnych wyjazdów zabierał ze sobą kompaktowy aparat, żeby fotografować nowe miejsca.
Źródło zdjęć: © © [Daniel Řeřicha ](https://www.danielrericha.cz/home.html)
Monika Homan

09.05.2018 08:31, aktual.: 09.05.2018 10:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lubi symetrię, prostotę i czyste kadry. Daniel Řeřicha jest fotografem krajobrazu. Jego zdjęcia różnią się jednak od tego, co pojawia nam się przed oczami na myśl o tej dziedzinie fotografii. Czarno-białe, pełne spokoju i harmonii kadry, to właśnie styl Řeřichy.

W 2000 roku dostał w prezencie książkę o fotografii, która pozwoliła mu rozwinąć pasję i zająć się tym na poważnie. Kilka miesięcy później kupił swój pierwszy aparat Pantaxa, a 4 lata później wkroczył w świat fotografii cyfrowej. Był to ogromny krok, dzięki któremu wyzwolił swoją kreatywność.
W 2000 roku dostał w prezencie książkę o fotografii, która pozwoliła mu rozwinąć pasję i zająć się tym na poważnie. Kilka miesięcy później kupił swój pierwszy aparat Pantaxa, a 4 lata później wkroczył w świat fotografii cyfrowej. Był to ogromny krok, dzięki któremu wyzwolił swoją kreatywność.© © [Daniel Řeřicha ](https://www.danielrericha.cz/home.html)
Obecnie używa Canona EOS 5D Mark II z obiektywami Canon EF 16-35 mm f/4 L IS USM  oraz Canon EF 70-200 mm f/4 L IS USM. Prawie wszystkie jego fotografie powstają przy użyciu filtrów szarych oraz statywu. Daniel uważa, że sprzęt jest ważny, jednak ważniejsze jest ciekawe postrzeganie krajobrazu i trochę szczęścia do warunków pogodowych.
Obecnie używa Canona EOS 5D Mark II z obiektywami Canon EF 16-35 mm f/4 L IS USM oraz Canon EF 70-200 mm f/4 L IS USM. Prawie wszystkie jego fotografie powstają przy użyciu filtrów szarych oraz statywu. Daniel uważa, że sprzęt jest ważny, jednak ważniejsze jest ciekawe postrzeganie krajobrazu i trochę szczęścia do warunków pogodowych.© © [Daniel Řeřicha ](https://www.danielrericha.cz/home.html)
Jego styl definiuje prostota, symetria i spokój. Kiedy znajdzie już odpowiednią kompozycję, nadaje jej jeszcze większego spokoju poprzez użycie silnych filtrów i wykorzystanie pogodę – mgły czy deszczu. Fotografuje w czerni i bieli.
Jego styl definiuje prostota, symetria i spokój. Kiedy znajdzie już odpowiednią kompozycję, nadaje jej jeszcze większego spokoju poprzez użycie silnych filtrów i wykorzystanie pogodę – mgły czy deszczu. Fotografuje w czerni i bieli.© © [Daniel Řeřicha ](https://www.danielrericha.cz/home.html)
  • Klasyczna, kolorowa fotografia krajobrazowa wywołuje u mnie wrażenie skomplikowanej i nieuporządkowanej – wyznaje nam Daniel.
Jego ulubione miejsca, w których fotografuje, to dzikie wybrzeża Morza Bałtyckiego (w Polsce i Niemczech), Jezioro Garda we Włoszech, Wenecja, Holandia oraz mgliste, zimowe krajobrazy gór Ore na granicy czesko-niemieckiej.
Jego ulubione miejsca, w których fotografuje, to dzikie wybrzeża Morza Bałtyckiego (w Polsce i Niemczech), Jezioro Garda we Włoszech, Wenecja, Holandia oraz mgliste, zimowe krajobrazy gór Ore na granicy czesko-niemieckiej.© © [Daniel Řeřicha ](https://www.danielrericha.cz/home.html)
Ważne jest, aby zastanowić się nad zdjęciem. Czasem jeden krok, odrobinę inny kąt lub zmiana czasu ekspozycji może bardzo wpłynąć na ostateczny efekt.
Ważne jest, aby zastanowić się nad zdjęciem. Czasem jeden krok, odrobinę inny kąt lub zmiana czasu ekspozycji może bardzo wpłynąć na ostateczny efekt.© © [Daniel Řeřicha ](https://www.danielrericha.cz/home.html)
  • Kiedy idę w konkretne miejsce, zazwyczaj jestem przygotowany i mam w głowie pomysł na to, jak ma wyglądać zdjęcie. Oczywiście czasem trzeba improwizować bo rzeczywistość bywa inna niż wyobrażenie - mówi Řeřicha.
Więcej zdjęć Daniela możecie zobaczyć na jego stronie internetowej.
Więcej zdjęć Daniela możecie zobaczyć na jego stronie internetowej.© © [Daniel Řeřicha ](https://www.danielrericha.cz/home.html)
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.© © [Daniel Řeřicha ](https://www.danielrericha.cz/home.html)
Obraz
© © [Daniel Řeřicha ](https://www.danielrericha.cz/home.html)
Obraz
© © [Daniel Řeřicha ](https://www.danielrericha.cz/home.html)
Obraz
© © [Daniel Řeřicha ](https://www.danielrericha.cz/home.html)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)