Pełnia Kwiatowego Księżyca to przepiękne zjawisko. Pokazaliście je na zdjęciach

Pełnia Kwiatowego Księżyca to przepiękne zjawisko. Pokazaliście je na zdjęciach
Źródło zdjęć: © © Mateusz Marzec
Marcin Watemborski

08.05.2020 05:49, aktual.: 26.07.2022 14:54

Nazwa "Kwiatowy Księżyc" odnosi się do budzącej się przyrody w okresie wiosennym. To właśnie w maju zakwita najwięcej pięknych kwiatów.

Zjawisko "Kwiatowego Księżyca" jest w tym roku bardzo wyjątkowe. Majowa pełnia jest bowiem Superksiężycem. W takim układzie nasz naturalny satelita znajduje się bliżej Ziemi, przez co wygląda na większy niż zazwyczaj oraz jaśniejszy. Tegoroczna pełnia ”Kwiatowego Księżyca” przypada na dni 6-9 maja 2020 roku.

Nazwa "Kwiatowy Księżyc" odnosi się do okresu, w którym występuje ta pełnia Srebrnego Globu. To zaledwie jeden z przydomków naszego satelity i każda pełnia jest wyjątkowa, ale ta właśnie zwiastuje nowy początek – budzenie się przyrody do życia po zimowej hibernacji. Maj jest miesiącem, w którym drzewa znacznie się zielenią, a łąki wypełniają kolorowymi kwiatami.

Obraz
© © Damian Krzanowski

Apogeum Księżyca wypadało na 7 maja 2020 roku, na godzinę 12:45. Ze względu na to, że to środek dnia, nie jest on widoczne z naszej szerokości geograficznej, aczkolwiek nic straconego! Srebrny Glob będzie dobrze widoczny jeszcze do 9 maja 2020 roku. Zachęcamy was do robienie i podsyłania najnowszych zdjęć, a tymczasem prezentujemy kilka kadrów naszych Czytelników, które przyciągnęły naszą uwagę.

Obraz
© © Szymon Glinkowski
Obraz
© © Mirek Makuch
Obraz
© © Mirek Makuch
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)