Pełnoklatkowy bezulsterkowec Nikona, Samsunga i bliższa współpraca między koncernami?

Pełnoklatkowy bezulsterkowec Nikona, Samsunga i bliższa współpraca między koncernami?

Koncept bezlusterkowca Nikon
Koncept bezlusterkowca Nikon
Marcin Falana
04.12.2015 08:55, aktualizacja: 26.07.2022 19:24

Po rozwianiu pogłosek o przejęciu przez Nikona systemu Samsung NX, to jednak nie koniec sensacji. Mimo jasnego stanowiska w sprawie systemu NX, zanosi się jednak na bliższą współpracę między koncernami pod względem produkcji matryc i bezlusterkowców.

Jak inaczej tłumaczyć pogłoski o pełnoklatkowym bezlusterkowcu Samsunga, który jest gotowy do produkcji, o czym pisze mirrorlessrumors. Informacje o pełnoklatkowym sensorze Samsunga potwierdza też forum Dpreview. Jednocześnie Samsung właściwie zamraża system NX wycofując się z rynków europejskich.

Kolejną sensacją potwierdzającą, że coś jest na rzeczy znaleźliśmy na nikonrumors.com, portal donosi, że Nikon pracuje nad pełnoklatkowym bezlusterkowcem najprawdopodobniej z tym samym sensorem od Samsunga. Będzie to najprawdopodobniej pełnoklatkowy bezlusterkowiec gabarytów Olympus E-M1, bez wizjera wyposażony w bagnet F. Jednak jak pokazują inni producenci na tym pewnie się nie skończy i z czasem zobaczymy też inne modele.

Koncept bezlusterkowca Nikon
Koncept bezlusterkowca Nikon© © http://nikonrumors.com

Potwierdza to też patent, który złożył Nikon na pełnoklatkowy obiektyw 28-80 mm f/3.5-5.6 VR do bezlusterkowców. Wygląda jak kitowy zoom do nowego aparatu.

Potwierdza to także wywiad jakiego udzielił Toshiaki Akagi z Nikona portalowi dpreview podczas zeszłorocznej Photokiny.

Będziemy trzymać rękę na pulsie, bo na początku przyszłego roku zanosi się na nowości w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)