Pentax K3 II - nowa flagowa lustrzanka od Ricoha

Pentax K3 II - nowa flagowa lustrzanka od Ricoha

Pentax K-3 II
Pentax K-3 II
Marcin Falana
23.04.2015 10:19, aktualizacja: 23.04.2015 14:30

Pentax K-3 II bierze co najlepszego z poprzednika i wprowadza kilka ważnych zmian, które mają sprawdzić się w fotografii sportu, studyjnej, astrofotografii i fotografii podróżniczej.

Pentax K-3 II
Pentax K-3 II

Pentax K-3 II oferuje oczywiście uszczelniony korpus wykonany ze stopów magnezu. Zdjęcia są rejestrowane za pomocą 24,3-megapikselowej matrycy APS-C CMOS, którą obsługuje procesor obrazu PRIME III. K-3 II wykonuje zdjęcia seryjne z prędkością 8,3 kl./s, a zakres czułości ISO 100 - 51200.

Pentax K-3 II
Pentax K-3 II

Największą zmianą jest brak wbudowanej lampy błyskowej, którą zastąpił moduł GPS i elektroniczny kompas, które wraz z czujnikiem orientacji pozwalają nie tylko na geotagowanie zdjęć i automatyczne ustawianie czasu, ale także zamrażać ruch gwiazd, korzystając z funkcji ASTROTRACER. Brak wbudowanej lampy błyskowej oznacza jednak konieczność dokupienia lampy zewnętrznej, a w przypadku wyzwalania zewnętrznie kolejnych lamp reporterskich użytkownik, będzie musiał dysponować dwoma takimi lampami.

Pentax K-3 II
Pentax K-3 II

W modelu K-3 II usprawniono także system stabilizacji, który według standardów CIPA wydłużył skuteczne działanie stabilizacji do 4,5 EV w porównaniu z 3,5 EV w K-3. Stabilizacja wykrywa także ruch podczas śledzenia obiektów. Ricoh obiecuje także poprawę osiągów ciągłego sytemu AF, co ma się przekładać na lepsze zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych. Układ SAFOX 11 AF pracuje w oparciu o 27 punktów (25 krzyżowych) z czułością do -3EV.

W modelu Pentax K-3 II po raz pierwszy zastosowano funkcję multi-shot Pixel Shift Resulution System, który dzięki ruchom matrycy wykonuje 4 zdjęcia z pełną informacją o kolorach na każdym pikselu. Ma to dawać obraz bogatszy kolorystycznie, z mniejszym szumem i ładniejszym ziarnem.

Pentax K-3 II będzie dostępny od maja w cenie 1100 dolarów w USA, aparat ma być dostępny w sprzedaży tylko jako korpus.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)