Katalog aparatów fotograficznychPentax KP
Pentax KP
Pentax KP
  • Rodzaj: Lustrzanka cyfrowa
  • Nośniki zapisu: SD
  • Maksymalny rozmiar zdjęcia: 6016 x 4000 px
  • Rozdzielczość matrycy: 24.32 Mpix
  • Rozmiar matrycy: APS-C (23.5 mm x 15.6 mm)
Ocena użytkowników
4.638 ocen
Twoja ocena

Pentax KP to wytrzymała lustrzanka cyfrowa dla zaawansowanych użytkowników – 24-megapikselowa matryca APS-C, czułość ISO do 819 200, 5-osiowa stabilizacja obrazu, trzy wymienne uchwyty i Wi-Fi to tylko niektóre jej cechy.

Premiera modelu Pentax KP odbyła się w 2017 roku.

Pentax KP – procesor i matryca

Lustrzanka cyfrowa Pentax KP to aparat, który nawiązuje do modelu Pentax K-3 II z 2015 roku, ale częściowo jest inspirowany również aparatem Pentax K-1. Nowy sprzęt marki Ricoh wykorzystuje procesor PRIME IV, a także 24-megapikselową matrycę CMOS w formacie APS-C. Pentax KP pozwala na ustawienie maksymalnej czułości ISO 819 200, podczas gdy wartość minimalna to ISO 100. Do wyboru mamy też tryb ISO Auto.

Pentax KP – autofocus

Autofocus modelu Pentax KP ma 27 punktów AF (w tym 25 punktów krzyżowych) – działa on sprawnie, a możemy go wykorzystać również podczas nagrywania filmów.

Pentax KP – obudowa

Obudowę modelu Pentax KP wykonano z materiałów wysokiej jakości (metal, gumowe gripy) i uszczelniono od kurzu. Aparat ma sprawnie działać nawet w niskich temperaturach sięgających -10 st. C, solidne wykonanie zapewni znaczną wytrzymałość, zaś antypoślizgowa powierzchnia uchwytów dobrą ergonomię użytkowania. Korpus aparatu Pentax KP razem z baterią i kartą pamięci waży 703 g. Mimo swojej wagi – która jest niższa niż w przypadku poprzednika K-3 II – aparat Pentax KP jest ergonomiczny.

Dostępne kolory obudowy Pentaksa KP to czarny i srebrny.

Pentax KP – akumulator

Aparat Pentax KP wyposażono w niedużą jak na lustrzankę baterię – na jednym ładowaniu akumulatora aparatem Pentax KP zrobimy około 400 zdjęć.

Pentax KP – ekran i wizjer

Pentax KP to lustrzanka wyposażona w wizjer pentagonalny o powiększeniu 0.95 x i z wyświetlaną w nim poziomicą. Otrzymujemy także 3-calowy wyświetlacz LCD, który można odchylać – przedni panel wyświetlacza został wykonany z hartowanego szkła.

Pentax KP – łączność

Przydatną funkcją aparatu Pentax KP jest łączność Wi-Fi, którą zapewnia wbudowany moduł. Urządzenie jest też wyposażone w gniazdo mikrofonu i port USB, jednak nie znajdziemy w nim gniazda HDMI – w celu podłączenia tego złącza konieczny będzie odpowiedni adapter SlimPort.

Pentax KP – dla kogo?

Lustrzanka cyfrowa Pentax KP z założenia skierowana jest do zaawansowanych użytkowników, otrzymujemy w końcu szeroki zakres czułości ISO, a także ciekawe funkcje jak 5-osiowa redukcja drgań, możliwość optymalizacji zakresu tonalnego czy nagrywania filmów 4K.

Pentax KP – cena

Cena lustrzanki Pentax KP tuż po premierze wyniosła 5700 zł jedynie za korpus.

Dane techniczne
ProducentPentax
RodzajLustrzanka cyfrowa
BagnetPentax K
Nośniki zapisuSD
Data premiery2017
Cena w dniu premiery$1099
Pentax KP - opinie (0)
Aparaty fotograficzne podobne do Pentax KP
Artykuły o Pentax KP