Pentax KP IR – Ricoch zapowiada starą lustrzankę bez filtra podczerwieni

Pentax KP IR – Ricoch zapowiada starą lustrzankę bez filtra podczerwieni
Marcin Watemborski

01.08.2019 10:33, aktual.: 01.08.2019 12:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W 2017 roku światło dzienne ujrzała lustrzanka Pentax KP. Po dwóch latach doczekała się ona lekkiego ulepszenia. Zmiany polegają na usunięcia filtra IR, dzięki czemu aparat może zarejestrować więcej, niż światło widzialne.

Pentax KP IR, podobnie jak zwykła wersja, jest wyposażony w matrycę APS-C o rozdzielczości 24,32 Mpix. Różnica polega na tym, że w wersji IR nie znajdziecie filtra podczerwieni, wiec aparat może ująć więcej niż spektrum światła widzialnego. Według producenta aparat jest w stanie zarejestrować fale o długości od 350 do 1100 nm.

Opcja podglądu tego, co widzi aparat, znalazła się w trybie Live View, ponieważ przez wizjer optyczny nie będziecie mieli szansy zobaczyć sceny tak samo.

Obraz

Ricoh informuje, ze ten korpus został stworzony specjalnie na potrzeby bibliotek, muzeów, instytutów badawczych, agencji rządowych i innych wyspecjalizowanych działań. Podobno producent nie zamierza sprzedawać tego aparatu zwykłym konsumentom, a ten, kto będzie chciał kupić korpus Pentax KP IR będzie musiał podpisać specjalną umowę na wykorzystanie technologii.

Obraz

Nawet jeśli marzycie o lustrzance sprzed 2 lat bez filtra IR, będziecie musieli się powstrzymać. Póki co, zakupienie tego aparatu dla zwykłych śmiertelników nie wchodzi w grę. Pytanie brzmi, czy w ogóle warto brać pod uwagę ten model…?

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)