People’s Choice Award 2021. Oto najlepsze zdjęcie

People’s Choice Award 2021. Oto najlepsze zdjęcie

"Lake of ice"
"Lake of ice"
Źródło zdjęć: © ©Cristiano Vendramin/ Wildlife Photographer of the Year/Instagram
Karolina Modzelewska
09.02.2022 19:20, aktualizacja: 26.07.2022 13:49

Każdego roku Muzeum Historii Naturalnej wyłania 100 zwycięzców w ramach konkursu Wildlife Photographer of the Year. Dodatkowo uwzględnia 25 fotografii, spośród których entuzjaści dzikiej przyrody z całego świata wybierają laureata nagrody People's Choice Award. W tym roku największym uznaniem publiczności cieszyło się zdjęcie przedstawiające jezioro Santa Croce w północnych Włoszech.

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie ogłosiło zdobywcę nagrody People’s Choice Award 2021 w kategorii Fotograf Dzikiej Przyrody. Jest nim włoski fotograf Cristiano Vendramin, który przy użyciu lustrzanki Canon EOS 6D wykonał zdjęcie przedstawiające jezioro Santa Croce w północnych Włoszech – "Lake of ice".

Fotografia, na której widać wierzby i ich odbicie w wodzie naturalnego jeziora, została wybrana przez jury spośród 50 tys. zdjęć przesłanych przez fotografów z 95 krajów w ramach konkursu Wildlife Photographer of the Year. Następnie głosujący z całego świata oddali na nią aż 31,8 tys. głosów.

Vendramin odwiedził jezioro Santa Croce w północnych Włoszech w 2019 roku i zauważył, że gałęzie wierzby były częściowo zanurzone w wodzie. Połączenie wody, szronu i drzew sprawiło, że powstała wyjątkowa gra światła i cienia, co fotograf uwiecznił na zdjęciu. Vendramin dodał, że zaobserwowana scena przypomniała mu zmarłego przyjaciela, który kochał to miejsce.

  • Mam nadzieję, że moja fotografia zachęci ludzi do zrozumienia, że piękno natury można znaleźć wszędzie wokół nas, a wielu nas mile zaskoczy krajobrazy tak blisko domu – podkreślił Vendramin.

W ramach konkursu People’s Choice Award 2021 wyłoniono również czterech innych laureatów, których zdjęcia można zobaczyć na stronie internetowej Muzeum Historii Naturalnej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)