Więzienne życie oczami Pepa Wiliama - fotografa z deskorolką

Więzienne życie oczami Pepa Wiliama - fotografa z deskorolką
Źródło zdjęć: © © Pep Williams / [Instagram](https://www.instagram.com/pepwilliams/)
Monika Homan

06.04.2018 11:40, aktual.: 06.04.2018 13:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mury więzienia są przeszkodą nie do przejścia w obie strony. Trudno się tam dostać i jeszcze trudniej wydostać. Niektórym się jednak udaje, w dodatku mają ze sobą aparat i deskorolkę. Zobaczcie zdjęcia Pepa Williama, pokazujące więzienne życie.

Pep Williams to pochodzący z Los Angeles fotograf, współpracujący z Leiką. Na jego zdjęciach często przewija się temat tatuaży oraz skateboardingu. Sam o sobie mówi tyko, że "fotografuje i jeździ na desce". Jego "portrety z charakterem” trafiają na okładki magazynów oraz wystawy na całym świecie. Modelami Pepa zwykle są twardzi goście i członkowie gangów. Gdzie szukać takich ludzi? Najpewniej w więzieniu.

Williams, jako jedna z niewielu osób, mógł fotografować wewnątrz kalifornijskiego więzienia. Uzyskanie takiej zgody nie było łatwe. Pep czekał na to 4 lata, jednak jego cierpliwość się opłaciła i powstał cykl zdjęć zatytułowany "Out of Bounds” ("Zakazany”). Jakby tego było mało, pozwolono mu przynieść deskorolki dla więźniów.

Cała seria zdjęć z wnętrza więzienia zdecydowanie wyróżnia się wśród zdjęć Williamsa. Poza tym, że jest to fotografia reportażowa, zdjęcia te są zdecydowanie łagodniejsze w odbiorze. Stonowane kontrasty i pozy fotografowanych mężczyzn powodują, że odbieram ich bardziej przyjaźnie. Sytuacje w jakich zostali sfotografowani więźniowie sprawiają, że odnosi się wrażenie, że to całkiem mili goście.

  • Wszedłem fotografując członków gangów, narkotykowych lordów i ludzi z dożywociem. Wyszedłem fotografując ludzi – mówi Williams.

Materiał jest bardzo ciekawy ze względu na tematykę, gdyż nie każdy może zobaczyć, jak wygląda życie wewnątrz więziennych murów. Jest jeszcze ciekawszy ze względu na podejście fotografa do tematu i przemianę, która nastąpiła w jego postrzeganiu tego świata.

Więcej zdjęć Pepa Williamsa możecie zobaczyć na jego Instagramie

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)