Photo Day we Wrocławiu - ostatnia chwila na sfotografowanie historycznego dworca

Photo Day we Wrocławiu - ostatnia chwila na sfotografowanie historycznego dworca09.04.2010 10:27
Photo Day we Wrocławiu - ostatnia chwila na sfotografowanie starego dworca
Photo Day we Wrocławiu - ostatnia chwila na sfotografowanie starego dworca
Krzysztof Basel

Cykliczna impreza Photo Day we Wrocławiu to ostatni moment na uwiecznienie starego Dworca Głównego w stolicy Dolnego Śląska przed przebudową całego kompleksu. Już jutro PKP udostępni fotografom na kilka godzin zabytkowe sale, podziemne tunele i poniemiecki schron przeciwlotniczy.

Ósma edycja Photo Day we Wrocławiu rozpocznie się już jutro, 10 kwietnia 2010 r. o godzinie 10:00 i potrwa do 13.30. Organizatorami wydarzenia są portal MMWroclaw.pl i PKP S.A.

Bartłomiej Sarna:

Podczas Photo Day`a będzie możliwość sfotografowania [b]schronu przeciwlotniczego[/b] pod placem przeddworcowym. Oprócz tego amatorzy fotografii wejdą do niedostępnego na co dzień [b][url=http://gadzetomania.pl/17318,gadzety-piwne-wypasione-prezenty-dla-piwosza]tunelu piwnego[/url][/b] biegnącego pod peronami, którym dawniej dostarczano towar do peronowych sklepików.

Fotografowie będą mieć do dyspozycji również hall główny dworca, a także znajdująca się nad wejściem głównym od strony ulicy Piłsudskiego dawna sala posiedzeń Zarządu Kolei (Klub Kolejarza z pięknym kasetonowym sklepieniem), dawne kino Dworcowe i zamknięte wschodnie skrzydło budynku.

To ostatnia okazja do sfotografowania zabytkowego Dworca Głównego we Wrocławiu przez jego gruntowną przebudową. Lifting gmachu głównego rozpocznie się zaraz po Photo Day i potrwa do połowy 2012 roku. To element przygotowań Wrocławia do organizacji Euro 2012. Dla tych, którzy  nie znają dworca Wrocław Główny dodam tylko, że kompleks to jeden z największych i najpiękniejszych zabytków w stolicy Dolnego Śląska. Wybudowano go w latach 1855-1857 według projektu  Wilhelma Grapowa w stylu neogotyku Tudorów. Hala peronowa

Jak czytamy na Wikipedii:

W czasie II wojny światowej pod powierzchnią placu przed dworcem wybudowano betonowe składy, schrony, które przez pierwsze pół wieku po wojnie były zamknięte (dopiero pod koniec XX wieku zaczęły być wykorzystywane na większą skalę, m.in. na potrzeby drobnego handlu).

Do części z tych pomieszczeń będą mieć wstęp uczestnicy ósmej edycji Photo Day. Mityczne legendy mówią, że głęboko pod powierzchnią historycznego kompleksu Niemcy wybudowali drugi tajny dworzec oraz szpital, a całość jest połączona tunelami z innymi podziemnymi budowlami we Wrocławiu.

Jak widzicie, jest co fotografować w sobotni poranek. Zdecydowanie polecamy to interesujące wydarzenie. Jeśli chcecie wziąć udział w Photo Day na dworcu Wrocław Główny koniecznie zapiszcie się TUTAJ.

Źródło: MM Wrocław

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)