Photo Pod, czyli osobisty namiot dla fotografa w plenerze

Orginal Pod
Orginal Pod
Marcin Falana

19.04.2017 06:21, aktual.: 26.07.2022 18:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotografia plenerowa umie dać w kość, szczególnie gdy mamy do czynienia z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, a mimo to chcemy nadal fotografować. Rozwiązaniem tego problemu może być przenośny i składany namiot Photo Pod.

Jeżeli przesiadujecie dużo z aparatem w plenerze, np. fotografując swoje pociechy na boisku albo czatując na ciekawe zwierzęta w lesie, to może to być przydatne rozwiązanie. Namiot Photo Pod został stworzony przez Ricka Pescovitza, który zaprojektował też namiot Orginal Pod, który pozwala na siedzenie w plenerze (w sumie też wygodne rozwiązanie dla fotografów). Orginal Pod otrzymał wsparcie 600 000 dolarów w programie Shark Tank. Według danych USA Today firma Ricka zarobiła milion dolarów w zeszłym roku.

Under the Weather Pitch - Shark Tank

Photo Pod, podobnie jak Orginal Pod, jest solidnie wykonany, ma podwójne szwy, stalową linkę, odporny na warunki atmosferyczne poliester oraz wstawki PCV. Namiot mierzy około 2 m, więc zmieszczą się w nim nawet wyżsi fotografowie, stojąc. W każdej z trzech części do obserwacji znajdziemy specjalne okienka na aparat, przez które możemy fotografować i rozglądać się.

Photo Pod
Photo Pod

Namiot Photo Pod składa się podobnie jak blenda i możemy go nosić jak plecak. Całość waży około 4,5 kg. Photo Pod to jednak niemały wydatek, bo trzeba za niego zapłacić około 800 zł (199 dolarów). Tańsze są wersje tylko do siedzenia, których ceny zaczynają się od około 400 zł (99 dolarów).

Orginal Pod
Orginal Pod
Źródło artykułu:WP Fotoblogia