Photokina: Metadata - jeden format, aby złączyć wszystkie

Photokina: Metadata - jeden format, aby złączyć wszystkie
Marcin

27.09.2008 11:32, aktual.: 02.08.2022 10:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Metadata Working Group to konsorcjum pięciu producentów sprzętu fotograficznego (lub związanego z fotograficznym), którzy postanowili złączyć swoje siły, aby ustalić jeden format zapisu obrazu, tak aby był łatwy do archiwizowania, zawsze dostępny i możliwy do odczytu z każdego nośnika i urządzenia.

W skład konsorcjum Metadatata Working Group wchodzą same grube ryby rynku: Adobe, Apple, Canon, Microsoft, Nokia i Sony. Zauważyliście, że nie wymieniłem Nikona? Ciekawi natomiast udział Microsoftu i Apple, które, jak wiadomo, żyją jak pies z kotem.

Celem MWG jest ustalenie wspólnej specyfikacji (robocza wersja jest już dostępna tutaj) zapisu obrazu, tak aby informacje zapisywane razem z nim (jak data, przesłona, czas naświetlania, dane GPS itp.) były spójne i jednakowo rozpoznawane na wszystkich urządzeniach. Konsorcjum zakłada, że tam, gdzie to możliwe, będzie opierać swoje rozwiązania na dotychczasowej technologii.

Idea MWG została zaprezentowana podczas Photokiny, sama strona grupy wygląda bardzo słabiutko i nie oferuje nic więcej niż trochę górnolotnych słów. Czekamy zatem na więcej informacji.

Źródło: MWG

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)