Photopea to darmowy zamiennik Photoshopa. Musisz to sprawdzić!

Photopea to darmowy zamiennik Photoshopa. Musisz to sprawdzić!

Photopea to darmowy zamiennik Photoshopa. Musisz to sprawdzić!
Marcin Watemborski
09.11.2018 08:43, aktualizacja: 26.07.2022 16:05

Adobe Photoshop to podstawowe narzędzie pracy wielu z nas. Jednak ma on swoją (miesięczną) cenę. Nic dziwnego, że pojawiają się alternatywy płatne jednorazowo lub bezpłatne, jak Photopea. Przyjrzyjmy się temu programowi.

Photopea to twór czeskiego programisty Ivana Kutskira. Internetowa aplikacja jest w zasadzie klonem Photoshopa, który bez problemu będziecie mogli odpalić w przeglądarce. Ten darmowy Photoshop został stworzony przez Kutskira dla rozrywki i wypłynął na Reddicie wcześniej w tym tygodniu. Jeśli znacie Photoshopa, nie będziecie mieli problemów z obsługą.

Aplikacja pozwala na zaawansowaną edycję obrazu, w tym ”Pędzel korygujący”, ”Stempel” czy ”Łatkę”. Bez problemu będziecie mogli również pracować na warstwach, bawić się filtrami, inteligentnymi obiektami, maskami, kryciem warstw czy obrazami wektorowymi. To naprawdę zaawansowane narzędzie. Dodatkowo, jeśli czegoś nie wiecie, możecie sięgnąć do jednego z poradników, tłumaczących podstawy korzystania. Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy Kutskira.

How to Edit Photoshop Files Anywhere Without Photoshop!

Według tego, co Ivan pisze na Reddicie, prace nad projektem zajęły mu ponad 7000 godzin. W październiku jego witryna zanotowała 1,5 miliona użytkowników, jak również zaczęła oferować subskrypcję premium dla osób, które chcą wspierać rozwój aplikacji. W ramach darmowego wykorzystania możecie pracować na plikas PSD oraz wszystkich narzędziach edycyjnych.

Płatna wersja pozwala na korzystanie z programu bez reklam oraz pomaga w rozwoju projektu. Nie ma ograniczeń w pracy na bezpłatnej wersji. Jeśli chcecie wesprzeć Kutskira, możecie to zrobić wykupując abonament w wysokości 9 dolarów za miesiąc lub 20 dolarów za 90 dni.

Sprawdźcie program Photopea na stronie internetowej i dajcie nam znać, jak wam się podoba.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)