Photoshop CS5 do wynajęcia. Czy to się opłaca?

Photoshop CS5 do wynajęcia. Czy to się opłaca?

Adobe
Adobe
Jacek Siwko
17.04.2011 08:10, aktualizacja: 01.08.2022 14:42

Firma Adobe, producent niezastąpionego Photoshopa, zdecydowała się na odważny krok. Aby stać się użytkownikiem aplikacji z dostępem do wszystkich funkcji, jakie oferuje, nie trzeba już kupować pełnej wersji produktu. Od teraz można go sobie wypożyczyć.

Koszty związane ze zmianą wersji Photoshopa na nowszą są znane i większości przypadków stanowią barierę uniemożliwiającą bycie na czasie. Na rozwiązanie tego problemu musieliśmy czekać dość długo, ale było warto.

Plan miesięcznego wypożyczania aplikacji Photoshop CS5 to rozwiązanie dla wszystkich, którzy albo nie potrzebują mieć Photoshopa przez cały czas, albo chcieliby mieć zawsze najnowszą wersję bez płacenia bajońskich sum za każdą nową wersję tej aplikacji. Jak zatem działa system wypożyczania aplikacji? To bardzo proste - wystarczy wypełnić formularz na stronie Adobe, zapłacić i ściągnąć upragniony produkt na swój komputer.

Formularz dostępny jest na stronie internetowej Adobe.

Koszt wypożyczenia Photoshopa to 49 dolarów na miesiąc (130 złotych), jeśli jednak zdecydujecie się na wypożyczenie roczne, wtedy koszt wynosi 35 dolarów miesięcznie (95 złotych). Rocznie daje to kwotę w przybliżeniu 1000 zł, co przy koszcie całego programu stanowi około 30%. Przyjmując, że Adobe utrzyma swój rytm wypuszczania na rynek nowych produktów co roku, opcja to może być korzystna dla użytkowników chcących nadążać za tempem zmian.

Na zakończenie należałoby rozważyć jeszcze jeden wątek. A mianowicie: co zrobić, jeśli wykupimy licencję na miesiąc i po upływie tego czasu będziemy chcieli obrobić kilka zdjęć z imienin cioci? W tej sytuacji nie opłaca się kupować nowej licencji, ale można się posiłkować darmowym programem jak na przykład Paint.net :)

Dobrą alternatywą dla fotoamatorów są tańsze aplikacje, jak chociażby jedna z bardziej popularnych Corel Paint Shop Pro, którą można nabyć za około 200 zł. Rezygnacja z Photoshopa na rzecz Corela nie musi oznaczać wcale spadku jakości fotografii. To, co robimy ze zdjęciami, zależy w 90% od naszej kreatywności :) Z płatnych odpowiedników Photoshopa należy wymienić również program ThumbsPlus 7, który kosztuje 400 zł.

Aplikację Photoshop cs 5.5 będzie można zamówić w naszym kraju od maja 2011 r.

Źródło: ADOBE.COM

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)