Photoshop CS5 z rabatem do 80% i możliwością komercyjnego wykorzystania

Photoshop CS5 z rabatem do 80% i możliwością komercyjnego wykorzystania

Photoshop CS5 PL z rabatem do 80% i możliwością komercyjnego wykorzystania
Photoshop CS5 PL z rabatem do 80% i możliwością komercyjnego wykorzystania
Krzysztof Basel
18.05.2010 13:10, aktualizacja: 01.08.2022 15:19

Firma Adobe oficjalnie już potwierdziła, że w Polsce będzie dostępny system rabatów studenckich i uczniowskich na najnowsze oprogramowanie z serii Creative Suite 5. Krótko mówiąc - jeśli jesteś studentem to możesz kupić np. Photoshopa CS5 z rabatem do 80%, zachować go na zawsze i wykorzystywać do celów komercyjnych. Brzmi ciekawie.

Firma Adobe oficjalnie już potwierdziła, że w Polsce będzie dostępny system rabatów studenckich i uczniowskich na najnowsze oprogramowanie z serii Creative Suite 5. Krótko mówiąc - jeśli jesteś studentem to możesz kupić np. Photoshopa CS5 z rabatem do 80%, zachować go na zawsze i wykorzystywać do celów komercyjnych. Brzmi ciekawie.

Najnowsze oprogramowanie Adobe z serii Creative Suite 5 jest już dostępne w Polsce w programie studenckim ze zniżkami do 80%.Uczniowie, studenci lub wykładowcy i inni pracownicy instytucji edukacyjnych mogą wykorzystywać zakupione ze zniżką oprogramowanie do celów komercyjnych, a licencja pozwala na korzystanie z programów bez żadnych ograniczeń czasowych. W programie jest dostępne oprogramowanie w kilku wersjach językowych, między inny angielskiej i polskiej.

Do tej pory oprogramowanie Adobe objęte programem studenckim można było wykorzystywać tylko do celów edukacyjnych. W praktyce oznaczało to, że student, który zakupił np. Adobe Photoshopa CS4 z dużą zniżką nie mógł pracować na nim komercyjnie, np. obrabiając zdjęcia do gazety czy dla pary ślubnej. Oprogramowanie mogło posłużyć tylko do uczenia się i eksperymentowania w czasie studiów. Po zakończeniu okresu nauki program nie powinien być już używany, a fotograf był zobligowany do zakupu pełnej komercyjnej wersji.

Teraz sytuacja diametralnie się zmieniła. Z oficjalnej strony Adobe dowiemy się między innymi, że:

 • Produktu firmy Adobe dla uczniów i nauczycieli można używać w celach komercyjnych.
 • Wersja dla uczniów i nauczycieli nie zawiera żadnych ograniczeń w stosunku do komercyjnej edycji, jednak można ich używać tylko na prywatnych komputerach.
 • Nie ma ograniczenia czasowego na używanie wersji produktów firmy Adobe dla uczniów i nauczycieli. Użytkownicy otrzymują wieczystą licencję, która nie ma ustalonego czasu trwania ani żadnego innego ograniczenia czasowego.
 • Osoba mająca odpowiednie uprawnienia może kupić jedną kopię wersji produktu firmy Adobe dla uczniów i nauczycieli.

To informacja z ostatniej chwili, zatem nie znamy jeszcze do końca potwierdzonych cen oprogramowania Adobe w Polsce w ramach programu studenckiego. Przykładowo w innych krajach ceny są nieco wyższe, niż w przypadku aplikacji z serii CS4:

 • Web Premium C54: 3****49 euro netto
 • Design Premium CS5: 349** euro **netto
 • Design Standard CS5: 249 euro netto
 • Production Premium CS5: 349 euro netto
 • Master Collection CS5599 euro netto
 • Photoshop CS5 Extended: 199 euro netto

W Polsce programy Adobe ze studencką zniżka możecie kupić w kilku autoryzowanych sklepach: Tech Data Poland, Wimal, Cortland, Deltasoft, TTS Company i Komputronik. Więcej informacji na ten temat znajdziecie także na stronie Adobe.

Przypomnijmy, że w programie studenckim mogą wziąć udział:

 • Studenci ? studenci szkół wyższych, zdefiniowanych jako publiczne lub prywatne uniwersytety albo inne szkoły wyższe(w tym wyższe szkoły społeczne, młodzieżowe i zawodowe), które są akredytowanei wymagają odpowiednika co najmniej dwóch lat nauki w pełnym wymiarze czasu
 • Uczniowie szkół podstawowych i średnich ? uczniowie akredytowanych szkół podstawowych lub średnich publicznychlub prywatnych nauczających w pełnym wymiarze czasu
 • Wykładowcy i inni pracownicy instytucji edukacyjnych ? nauczyciele i inni pracownicy zatrudnieni w akredytowanej instytucji edukacyjnej,takiej jak szkoła podstawowa lub średnia albo uniwersytet lub inna szkoła wyższa (również prywatna)

TUTAJ znajdziecie więcej informacji dotyczących programy studenckiego Adobe w Polsce.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)