Photoshop: jak pochromować swój (czarny) samochód?

fot. pursanovd / Flickr.com
fot. pursanovd / Flickr.com
Mateusz Gołąb

27.09.2009 10:00, aktual.: 02.08.2022 10:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiaj będzie o bardzo prostej i przeważnie działającej metodzie na przerobienie w Photoshopie samochodu z czarnego na kosmicznie pochromowany. Prócz wymaganego koloru czarnego, przyda się jak najwięcej refleksów na karoserii. Efekt jest wtedy lepszy. Krok po kroku pokazany jest na przykładzie Photoshopa w polskiej wersji CS3.

  1. Otwieracie swoje zdjęcie i na dzień dobry kopiujecie tło do kopii na warstwie. Możecie to zrobić przeciągając tło na ikonę nowej warstwy w palecie warstw.
Obraz
  1. Teraz najważniejsza czynność - trzeba BARDZO DOKŁADNIE zaznaczyć wszystkie elementy do chromowania. Wszystkie, które się nadają, a nie nadają się na pewno światła i przednia szyba. Tego nie zaznaczacie. Możecie to zrobić za pomocą ścieżki i zamiany na selekcję ale i zwykłe lasso może być wystarczające.
Obraz
  1. Jeśli selekcję macie już gotową, przerabiacie ją na maskę - wystarczy kliknąć na odpowiedniej ikonie w okienku z warstwami.
Obraz
  1. Tryb mieszania warstwy z maską zmieniacie na "Mnożenie odwrotności". Klikacie na obrazku warstwy z kopią tła aby je zaznaczyć i regulujecie poziomy (Ctrl-L) do uzyskania odpowiedniego efektu.
Obraz
4a
4a

I pamiętajcie - najważniejsze, to mieć odpowiedni materiał wejściowy - dużo odbić, dużo refleksów, dużo odbitego światła. Mój przykład z Flickr może nie był najlepszy ale jakoś długo nic nie mogłem znaleźć dobrego. Może będziecie mieli więcej szczęścia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)