Photoshop: jak zmienić kolor ubrania?

Photoshop: jak zmienić kolor ubrania?

Kolorowanie ubraia w Photoshopie dla początkujących
Kolorowanie ubraia w Photoshopie dla początkujących
Mateusz Gołąb
26.08.2009 07:00, aktualizacja: 02.08.2022 10:20

Korzystając z Photoshopa możemy w zasadzie zmienić kolor czegokolwiek, na jakikolwiek inny. Ale skupimy się na ubraniu, bo to zazwyczaj okazuje się łatwe. No, chyba, że zabierzecie się za jakiś bardzo skomplikowany w kształcie element ubioru. W poradniku korzystam z Photoshopa CS3 w wersji dla Windows. Sam poradnik przeznaczony jest dla początkujących użytkowników tego programu. To zaczynamy.

  • Narzędzie Szybkie zaznaczanie (klawisz W) - wybieracie odpowiednią wielkość pędzla za pomocą klawiszy \ oraz \
  • a potem wystarczy delikatnie \malować\ zaznaczeniem po spodniach. W ciągu kilku sekund uda się Wam zapewne zaznaczyć obszar. Jeśli na brzegach znajdą się jakieś niedoskonałości - np. zaznaczyliście za dużo - wystarczy zmniejszyć nieco rozmiar pędza, i wcisnąć i przytrzymać klawisz Alt. Wtedy nadmiarowe obszary zostaną zabrane z zaznaczenia.
  • Lasso wielokątne **(klawisz L) **- wbrew pozorom, odpowiednio zastosowane zaznaczanie takim kanciastym lassem może przynieść szybko zadowalający efekt. W odróżnieniu od poprzedniego sposobu, tutaj musimy się wykazać większą cierpliwością i dokładnością. Trzeba dokładnie przy krawędzi poprowadzić zaznaczenie małymi krokami. Na końcu musicie wrócić z kursorem na początek zaznaczenia i zamknąć je.
  • Szybka maska (klawisz Q) - najczęściej Szybka maska, wbrew nazwie, nie jest szybką maską. Ale czasami może się przydać, jeśli będziecie pamiętać o zaczynaniu od krawędzi mniejszym rozmiarem pędzla, a potem środek zamalowywać już większym. Nakładanie Szybkiej maski polega na zamalowywaniu obszaru do zaznaczenia pędzlem. Naciskanie klawisz \Q\ i zabieracie się za malowanie - powtórne wciśnięcie \Q\ powoduje, powrót do widoku z zaznaczeniem (biegające mrówy). Maskę widać w postaci czerwonego, półprzezroczystego obszaru na zdjęciu. Jeśli okaże się, że zaznaczenie jest odwrotne, i po wyjściu z trybu maski macie zaznaczone nie to co trzeba, wystarczy wcisnąć \Ctrl-Shift-I.

[*] Teraz zajmiemy się kolorowaniem. Wciśnijcie "Ctrl-U", w okienku które się pojawił zaznaczcie opcję "Koloruj" i zacznijcie bawić się suwakami. W pierwszej kolejności ustalcie kolor suwakiem "Barwa", potem możecie podkręcić nasycenie suwakiem "Nasycenie" i ostatecznie suwakiem "Jasność" korygujecie jasność.

kolorowanie-ubrania-4
kolorowanie-ubrania-4

[*] Kiedy wszystko będzie jak chcecie, wciśnijcie "Ctrl-D" żeby zlikwidować zaznaczenie. Gotowe!

[/olist]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)