Photoshop: trochę lepsze chmury

Photoshop: trochę lepsze chmury

Photoshop: trochę lepsze chmury
Photoshop: trochę lepsze chmury
Mateusz Gołąb
12.10.2009 07:00, aktualizacja: 02.08.2022 10:15

Odkąd pamiętam w Photoshopie była opcja (a konkretnie filtr), który daje możliwość wygenerowania chmur na zdjęciu. Raczej nie daje bardzo naturalnych efektów ale można w prostu sposób nieco poprawić ich wygląd. Oto jak - jest to poradnik dla początkujących.

  1. Wybieracie zdjęcie gdzie linia horyzontu jest w miarę prosta, oszczędzi to Wam potem pracy. Otwieracie je w Photoshopie i włączacie maskę (klawisz Q). Z opcji Filtr wybieracie Rendering, a potem Chmury różnicowe. Powtarzacie efekt filtra kilka razy naciskając Ctrl-F.
Obraz
Obraz
  1. Wychodzicie z maski naciskając ponownie klawisz Q.
  1. Tworzycie nową warstwę, naciskając odpowiednią ikonę w palecie z warstwami. Potem wypełniacie zaznaczenie kolorem białym. Najlepiej korzystając z Ctrl-Backspace, pamiętając o tym, żeby kolorem tła był właśnie kolor biały.
Obraz
  1. Możecie już zrezygnować z zaznaczenia naciskając Ctrl-D. Teraz trzeba zmienić rozmiar warstwy i dopasować chmury do nieba. Robicie to za pomocą Ctrl-T oraz myszki, przesuwając obszar mniej więcej do linii horyzontu, zostawiając mały margines - wymażecie go później. Zmianę potwierdzacie naciskając Enter.
Obraz
  1. Za pomocą gumki (ustawionej na miękko oraz na ok. 50% krycia) wymazujecie pokrywające się obszary z warstwy "chmurowej". I gotowe.
Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)