Photosimile 5000: automat do zdjęć studyjnych

Photosimile 5000: automat do zdjęć studyjnych

Photosimile 5000: automat do zdjęć studyjnych
Photosimile 5000: automat do zdjęć studyjnych
Krzysztof Basel
21.12.2009 11:59, aktualizacja: 02.08.2022 09:32

Photosmile 5000 to automat do zdjęć studyjnych (reklamowych). Wkładasz do środka przedmiot, ustawiasz aparat z poziomu komputera, kilka chwil i gotowe - piękne, bezcieniowe zdjęcia na białym tle. Jak z katalogu. Szybko, prosto i ładnie. W sam raz do umieszczenia w sklepie internetowym czy swojej galerii. Ja zwykle, w praktyce nie wygląda to już pewnie tak świetnie, ale pomysł wydaje się ciekawy. Szczególnie, że Photosmile oferuje też możliwość tworzenia multimedialnych prezentacji 3D.

Mini-studio ma wymiary ok 71 x 71 x 71 cm, a w środku są umieszczone źródła stałego światła o temperaturze barwowej 6500 stopnii kelwina. Producent zapewnia, że obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Wkładasz do środka produkt, ustawiasz parametry w dołączonej do zestawu lustrzance Canona i wykonujesz zdjęcia. Gotowe fotografie trafiają wprost do komputera, z którym Photosmile łączy się za pomocą kabla USB. Maszynka sama ustawia moc i pozycję oświetlenia.Zdjęcia można później obrobić na komputerze z pomocą dołączonego, dedykowanego oprogramowania, które pozwalana także na kontrolę z poziomu komputera oświetlenia, pozycji i ustawienia aparatu oraz wyzwalania migawki.

Obraz

To nie wszystko. Photosmile 5000 oferuje też funkcję tworzenia multimedialnych prezentacji 3D z przedmiotem obracanym w każdym kierunku - o 360 stopnii. W środku pomysłowego urządzenia znajduje się obracany talerz, na którym stawiamy fotografowany przedmiot. Pozycja aparatu też jest zmienna. Wystarczy ustawić odpowiednie parametry i maszyna sama wykona serię 4 do 100 zdjęć. Dołączony program pomoże potem w obróbce i połączeniu zdjęć w obracany plik flash. Photosimile 5000 działa z systemem Windows XP, Vista i Window 7.

Obraz

To ciekawe urządzenie może zyskać popularność w pewnych kręgach. Coraz więcej firm, szczególnie sklepów internetowych potrzebuje szybko sfotografować przedmioty i zdjęcia umieścić je w sieci. Dużym znakiem zapytania, a zarazem kluczowym aspektem jest cena automatu do zdjęć. Jeśli Photosmile pozwoli za nieduże pieniądze otrzymywać niezłą jakość zdjęć to być może wiele sklepów internetowych zdecyduje się ja taki zakup. Świetny udogodnieniem jest możliwość wykonywania multimedialnych prezentacji 3D, coraz częściej wykorzystywanych w Internecie. Wykonanie takiego materiału klasyczną metodą zajmuje jednak sporo czasu, zatem sklepy internetowe ograniczają się do tworzenia prezentacji 3D tylko dla wybranych, zazwyczaj drogich przedmiotów. Photosmile może tą sytuację zmienić. Zastanawiam się też czy do mini-studia da się podłączyć swój właśny aparat z odpowiednim obiektywem.

Ortery Photosimile 5000 - 3D Product Photography Studio

Automat do zdjęć studyjnych firmy Ortery ma zostać oficjalnie pokazany na targach CES 2010 w Las Vegas (7-10 stycznia 2010 r.). Pewnie dopiero wtedy poznamy też cenę tego ciekawego urządzenia.

Źródło: Imaging-resource

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)