Phottix Juno - lampa błyskowa, która działa z każdym aparatem

Phottix Juno - lampa błyskowa, która działa z każdym aparatem

Phottix Juno - lampa błyskowa, która działa z każdym aparatem
Marcin Falana
24.10.2017 13:36, aktualizacja: 26.07.2022 18:17

Phottix zaprezentował niedrogą, manualną lampę reporterską Juno, która może współpracować z prawie każdym aparatem na rynku i oferuje nadajnik Ares II.

Phottix Juno to manualna lampa reporterska, która może być alternatywą do drogich lamp systemowych. Juno oferuje liczbę przewodnią 58 i może błyskać w zakresie 8 EV ze skokiem co 1/3 EV, z najniższą mocą 1/128. Lampa oferuje także zooma, który obsługuje ogniskowe od 20 do 200 mm. Gorąca stopka lampy Juno jest oczywiście kompatybilna z większością marek aparatów.

Phottix Juno
Phottix Juno

Phottix Juno mimo, że jest dość prostą lampą oferuje nadajnik / odbiornik Ares II, więc może działać jako master albo slave i jest kompatybilna z systemem wyzwalania Ares II i Stratos II. Poza tym lampa oferuje gniazdo PC SynchPort, podświetlany ekran LCD oraz przemyślaną ergonomię. Możemy ją też łatwo przykręcić do statywu dzięki gwintowi 1/4 cala. Lampa nie oferuje już takich bajerów jak HSS więc synchronizacja z błyskiem następuje na czasie 1/250 s.

Phottix Juno
Phottix Juno

Jeżeli chcecie zacząć swoją przygodę z błyskaniem, albo macie inny sprzęt Phottixa to Juno może być ciekawą i przystepną propozycją. Phottix Juno kosztuje 130 dolarów więc około 500 zł.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)