Picasa 3.8 z Face movies i innymi nowościami

Picasa 3.8 z Face movies i innymi nowościami
Mateusz Gołąb

20.08.2010 08:30, aktual.: 01.08.2022 15:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Właśnie pojawiła się kolejna wersja darmowego programu do wyszukiwania, przeglądania i edytowania zdjęć od firmy Google - Picasa 3.8. Wśród nowości znajdziecie coś, co w angielskiej wersji językowej nazwano "Face movies".

Jestem ciekaw, jak ta funkcja zostanie nazwana w polskiej wersji językowej, bo w tej chwili Google opublikował jedynie angielską wersję tego programu. A sama funkcja Face movies jest bardzo ciekawa - tworzy pokaz slajdów, ale w taki sposób, że przez cały czas jego trwania centralnym punktem jest twarz wybranej osoby. Najlepiej będzie, jak obejrzycie film:

Picasa Face Movie

Obraz

Z nowości trzeba jeszcze wymienić integrację Pikasy z edytorem zdjęć online Picnick, rozszerzoną komunikację pomiędzy programem Picasa a Picasa Web Albums (m.in. wsadowe czy raczej grupowe przesyłanie wielu zdjęć czy albumów jednocześnie, a prócz dodawania również usuwanie z programu Picasa zdjęć i albumów, które już są online).

Picasa od wersji 3.8 zacznie prawidłowo współpracować z profilami kolorów określonymi w metadanych każdego zdjęcia, będzie obsługiwać rozszerzony standard XMP oraz dostęp do rozbudowanego panelu właściwości zdjęć. Właśnie ten panel z właściwościami jest jedną z rzeczy, na które bardzo czekałem.

Prócz tych widocznych zmian w Google Picasa 3.8 znalazło się sporo ulepszeń i poprawek dotyczących obsługi zewnętrznych urządzeń, poprawy szybkości działania czy drobnych błędów i wypaczeń.

Program Picasa 3.8 można pobrać jak zwykle prosto od Google'a. Większości z Was pojawi się pewnie poprzednia polska wersja 3.6 - wtedy możecie poszukać najnowszej wersji np. na download.com.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)