PicsArt ogłasza konkurs fotograficzny nawiązujący do słynnego zdjęcia w konkursie Nikona

PicsArt ogłasza konkurs fotograficzny nawiązujący do słynnego zdjęcia w konkursie Nikona
Źródło zdjęć: © © Chay Yu Wei
Marcin Watemborski

05.02.2016 13:11, aktual.: 26.07.2022 19:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W zeszłym tygodniu miała miejsce nieprzyjemna sytuacja. Konkurs Nikona wygrało zdjęcia, które było jawnym oszustwem. PicsArt w odpowiedzi na to ogłosił własny konkurs. Zobaczcie szczegóły tego przedsięwzięcia.

Fotograf Yu Wei został nagrodzony przez firmę Nikon za zdjęcie, które cechowało się idealnym wyczuciem czasu oraz staranną kompozycją. Oczywiście nie obeszło się bez problemów. Fotografia okazała się być manipulacją, na dodatek sam pomysł został zaczerpnięty z innego dzieła.

Artysta utrzymywał, że miał dużo szczęścia, dzięki czemu udało mi się ująć samolot w locie, który zamknął w ramach drabiny. Internauci szybko zauważyli, że była to nieudolna sklejka i odpowiedzieli na tą akcję tworząc memy z różnymi dziwnymi przedmiotami zamiast oryginalnego samolotu. Po tym, gdy cała akcja nabrała rozgłosu i zaczęła się internetowa nagonka na twórcę kolażu, ten przyznał się do błędu oraz przeprosił na swoim Instagramie.

Do całego zamieszania przyłączyła się ekipa odpowiadająca za aplikację PicsArt, dzięki której stworzony został nagrodzony obraz. Poszli oni jednak o krok dalej – ze względu na rozgłos ogłosili konkurs na zdjęcia zawierające wklejone samoloty. Wygląda to na całkiem dobrze zaplanowaną akcję marketingową.

Zgłoszenia możecie przesyłać do 14 lutego 2016 roku. Zwycięskie prace zostaną opublikowane w aplikacji. Główny laureat konkursu otrzyma aparat Nikon 1 J5, wart około 2000 złotych. Prace muszą być opatrzone hashtagriem #MadeWithPicsArt.

Poniżej prezentujemy wam przegląd kilku prac, które weszły do konkursu:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także