Pięć łatwych sposobów na poprawienie swoich filmów ze smartfona

Pięć łatwych sposobów na poprawienie swoich filmów ze smartfona
Marcin Falana

02.03.2018 11:41, aktual.: 02.03.2018 12:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W kieszeni mamy kamerę o dużych możliwościach, więc dlaczego z niej nie korzystać? Zobaczcie, co i jak można nią nakręcić przy odrobinie kreatywności.

Możliwości filmowe naszych smartfonów pozwalają na nakręcenie naprawdę dobrych ujęć filmowych. Jeżeli chcecie nakręcić coś więcej niż okazjonalne filmiki rodzinne to Cinecom.net ma 5 trików, na poprawę i urozmaicenie warsztatu operatorskiego.

5 HACKS for VIDEO with SMARTPHONE

Pierwsza na liście jest oczywiście taśma, która jest nieodzownym akcesorium także w studiu fotograficznym. W przypadku smartfona możemy go po prostu przyczepić za jej pomocą urządzenie do różnych rzeczy, tworząc ciekawą, niecodzienną perspektywę.

Przejścia miedzy ujęciami to podstawa przy ciekawszych filmach, więc warto wykorzystać poręczność naszych smartfonów i zrobić coś kreatywnego, jak chociażby obrót na końcu i początku ujęcia. Jeżeli macie problem z zieloną dominantą przy oświetlaniu sceny światłem smartfona, spróbujcie pomalować go czerwonym markerem, dzięki czemu kolory skóry powinny prezentować się lepiej.

Obraz

Jeżeli chcecie uzyskać popularny w teledyskach efekt blików, wystarczy umieścić tuż przed obiektywem żyłkę wędkarską, a następnie zaświecić czymś wprost w obiektyw. Cinecom.net na koniec radzi, żeby wyposażyć się w plastelinę, która nie tylko będzie uniwersalnym statywem dla naszego smartfona, ale pozwoli też zrobić z niego prowizoryczny wózek do przesuwania kamery. W ten sposób możemy stworzyć bardziej dynamiczne ujęcia, którymi zabłyśniemy na Instagram Stories czy Facebooku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)