Piękne kadry znad Meksyku rozgrzeją was w zimowe dni

Piękne kadry znad Meksyku rozgrzeją was w zimowe dni
Marcin Watemborski

25.01.2019 12:55, aktual.: 25.01.2019 15:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Teraz, zimą, potrzebujemy słońca bardziej niż zwykle. Za oknem widać tylko śnieg i szarówkę. Odpocznijcie i obejrzyjcie te niesamowite kadry znad rozświetlonego ciepłymi promieniami Meksyku.

Meksyk (Mexico City) jest najbardziej zaludnionym miastem w całej Ameryce Północnej. Pilot drona Tarsicio Sañudo postanowił pokazać ogrom i różnorodność tej metropolii, która co dnia kąpie się w złocistym świetle słońca. Na filmie możemy zobaczyć rozbudowane dzielnice biznesowe oraz biedne przedmieścia – kontrast jest ogromny. Bez względu jednak na to, natura obdarzyła tamten region wyjątkowym urokiem.

Hyperia - Mexico City the Hypercity

Meksyk stał się centrum hiszpańskiej kultury na nowym lądzie na długo, zanim pojawili się piersi osadnicy z Nowej Anglii. Miasto tętniło życiem i dobrze prosperowało. Dawna stolica Azteków była idealnym miejsce na rozwój gospodarczy i kulturowy. Od tamtego czasu metropolia znacznie się rozwinęła i wciąż stanowi najważniejsze miasto Ameryki Łacińskiej.

Tarsicio Sañudo zbudował w swoim filmie niespotykany nastrój. Muzyka, współgrająca z obrazami sprawia, że widz na długo zapamiętuje kluczowe miejsca miasta. Na jednym z ujęć widać nawet erupcję wulkanu Popocatepetl, która miała miejsce w grudniu 2018 roku. Coś pięknego!

Autor filmu wykorzystał drona DJI Mavic 2 Pro do zarejestrowania kilku tysięcy zdjęć, które później połączył w postprodukcji. Zaletą tego drona jest możliwość ustawienia trasy przelotu od punktu A do punku B, dzięki czemu można stworzyć powtarzalne sekwencje według wizji pilota. Dron potrafi przelecieć wyznaczoną trasę i rejestrować ujęcia w określonych odstępach czasu.

Więcej prac Sañudo znajdziecie na jego Instagramie.

Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)