Piękne kompozycje kwiatowe odtwarzają klasyczne dzieła sztuki

Piękne kompozycje kwiatowe odtwarzają klasyczne dzieła sztuki
Źródło zdjęć: © © Petra Radnai / [Instagram](https://www.instagram.com/radnai.petra/)
Marcin Watemborski

06.03.2020 13:16, aktual.: 06.03.2020 14:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przyznam na wstępie, że jestem miłośnikiem zdjęć martwej natury, a zwłaszcza kompozycji kwiatowych. Takie zdjęcia napawają mnie spokojem. Projekt ”Bloming Art” (ang. ”Kwitnąca sztuka”) przenosi świat klasycznej sztuki do współczesnej florystyki.

Petra Radnai oraz Orsolya Karnacz są autorkami pięknego projektu artystycznego. Petra jest florystką, a Orsolya fotografką. Kompozycje kwiatowe, które powstają w ich atelier wprawiają w zachwyt. Celem jest ukazanie znanych, klasycznych dzieł sztuki w formie martwej natury. To nie lada zadanie!

Artystki wspominają, że każda kompozycja była przez nie obserwowana z różnych stron i starały się wyciągnąć z nich to, co najlepsze. Petra najbardziej chciała oddać ducha dzieł, którymi się inspirowała. Wykorzystywała do tego różne techniki florystyczne, zmieniała kompozycje, dodawała i odejmowała elementy, gdzie każdy z nich miał znaczenie. Dobierając kwiaty, bazowała na charakterystyce postaci, które miały one reprezentować.

Orsolya natomiast koncertowała się na 3 rzeczach: tle, świetle oraz retuszu. Jej celem było jak najkorzystniej przedstawić kompozycje Petry, pamiętając o odtwarzanych dziełach. Widz od razu powinien być w stanie określić, jaki obraz został odwzorowany za pomocą kwiatów. Podczas edycji, Orsolya koncentrowała się na doborze odpowiedniej kolorystyki, sięgając do oryginalnych dzieł.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego projektu. Wszystkie zaprezentowane przez artystki zdjęcia i kompozycje kwiatowe doskonale oddają charakter obrazów. W pierwszej chwili, gdy zobaczyłem tylko miniaturki zdjęć, które opublikowała Osolya i w niektórych przypadkach myślałem, że to znane obrazy. Doskonała robota!

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)