Piękne portrety dojrzałych kobiet, które dzielą się życiowymi przemyśleniami

Piękne portrety dojrzałych kobiet, które dzielą się życiowymi przemyśleniami

Piękne portrety dojrzałych kobiet, które dzielą się życiowymi przemyśleniami
Źródło zdjęć: © © Pedro Oliveira / [Instagram](https://www.pedrontheworld.photo/)
Marcin Watemborski
29.11.2019 12:57, aktualizacja: 29.11.2019 15:06

W ciągu ostatnich lat pojawiają się kolejne ruchy kobiece i różne kampanie społeczne. Fotograf Pedro Oliveira postanowił poznać historie kilku bohaterek, które zamkną w serii portretów ”Beyond the 60th Sense”.

Znaczy wpływ na poruszanie przez kobiety na świecie ważnych tematów, w tym molestowania seksualnego miał ruch #metoo, który powstał w 2017 roku za sprawą aktorki Alyssy Milano, która na swoim Twitterze zachęcała kobiety do opowiadania swoich przeżyć. Miało to miejsce tuż po oskarżeniu Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne wielu kobiet.

Ten ruch był główną motywacją dla Pedro Oliveiry do realizacji projektu ”Beyond the 60th Sense” (ang. ”Poza 60 zmysłem”), w którym postanowił zebrać kilka bohaterek około 60 roku życia i poprosić je o podzielenie się swoimi życiowymi historiami i przemyśleniami na temat: ciała, wstydu, równości, zdrowia psychicznego, seksualności i wielu innych.

Fotograf chciał w ten sposób oddać hołd ich odwadze i zachęcić inne kobiety do mówienia na głos o tym, co skrywają głęboko w sobie. Ten projekt ma im dać siłę. Pedro porusza również temat pewności siebie i dobrego samopoczucia w różnych aspektach. Każda z jego bohaterek to kompletnie inna historia. Poznajcie je wszystkie.

Cheryl: Poza standardami

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/3]

Cheryl zwierzyła się Pedro, że nie szuka dłużej miłości. Mężczyźni jej nie chcą. Kobieta uważa, że wszystko ma związek z podejrzeniem u niej nowotworu piersi. Z czasem okazało się, ze kobieta jest zdrowa, ale na jej ciele pozostały liczne blizny po inwazyjnych badaniach. Jeden z mężczyzn, z którymi się spotykała powiedział jej porosto w twarz bolesne słowa: ”Masz naprawdę brzydkie ciało”.

Eve: Poza wiekiem pracy zawodowej

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Eve zawsze ciężko pracowała. Sama o sobie mówi: ”Jestem bystrzejsza, szybsza i oczywiście bardziej doświadczona niż dzisiejsze dzieciaki”. Kobieta nosi na swoich barkach bagaż doświadczeń emocjonalnych, ale również zawodowych. Problem polega jednak na jej wieku. Często jest to powód, dla którego nie może znaleźć pracy.

Suzanne: Poza ziemiami królewskimi

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Suzanne pochodzi z Londynu, a obecnie mieszka w USA. Ze względu na różne trudności postanowiła przeprowadzić się z Wielkiej Brytanii , jak wspomina: ”Kiedy opuszczałam dom padał deszcz i było bardzo zimno”. Prawie przez rok jej własny syn nie chciał jej wpuścić do domu, by mogła zabrać swoje rzeczy. Kobieta potrzebowała pomocy policji, by móc odzyskać to, co do niej należało.

Opuściła Londyn po bardzo trudnym i burzliwym związku. W USA znalazła nie tylko nowe środowisko, ale też miłość życia.

Tony: Poza przyjaźnią

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Tony jest najlepszą przyjaciółką Pedro. Jej mąż zmarł 2 lata temu na raka. Dla fotografa to niezwykła kobieta, a jej zrozumienie jest dla niego bardzo ważne.

Tammy: Macierzyństwo ponad życie

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Syn Tammy, Jeff, popełnił samobójstwo dwa tygodnie przed umówioną sesją zdjęciową. Mężczyzna cierpiał na chorobę afektywną dwubiegunową. Tammy nigdy nie ukrywała, że jej syn jest chory i nie zamykała go w złotej klatce. Dokładała wszelkich starań do tego, by Jeff czuł się lepiej.

Isabel: Poza artykułami z ”Women’s Health”

421290618502862664
© © Pedro Oliveira / [Instagram](https://www.pedrontheworld.photo/)

Isabel nie zna sekretu swojego długiego życia. Ma 105 lat i ma się całkiem dobrze. Do około 80 roku życia paliła papierosy jak smok i jadła wszystko, na co miała ochotę. Według niej sekret długowieczności tkwi w dobrych genach i szydliwym życiu, a nie w artykułach z kolorowych pism.

Lisa: Ponad granicami

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/4]

Lisa przez całe życie jest w drodze. Mieszkała już w Oregoni, Montanie, a nawet poza granicami USA – w Kolumbii. Wszystko, czego chce w życiu, to kolekcjonowanie doświadczeń. Podróż na drugi koniec USA, by odwiedzić starszą siostrę nie jest dla niej najmniejszym problemem – spędzenie czasu z ukochaną rodziną nie jest żadnym poświęceniem.

Margie: Poza potomstwem

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Margie nie jest ograniczona przez nic. Każdy mijający dzień upływa jej na realizacji siebie. Jeśli ma ochotę gdzieś pojechać, to jedzie. Jeśli nie ma ochoty nic robić – nie robi. Nie ma zobowiązań względem nikogo – czuje się wolna i chce by tak pozostało.

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)