Problemy skórne to nie wstyd. Te kobiety mają dużo odwagi

Problemy skórne to nie wstyd. Te kobiety mają dużo odwagi
Źródło zdjęć: © © [Sophie HarrisTaylor](https://www.sophieharristaylor.com)
Justyna Kocur-Czarny

15.10.2019 10:48, aktual.: 26.07.2022 15:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotografka Sophie Harris-Taylor chce przełamać tabu dotyczące problemów skórnych. Jej projekt pokazuje kobiety bez makijażu i na nowo definiuje, czym jest normalny wygląd.

Projekt zatytułowany "Epidermis" (łac. naskórek) pokazuje kobiety, których na co dzień nie oglądamy w reklamach lub mediach społecznościowych. Otaczające nas zewsząd idealne twarze budują w nas świadomość, że wszyscy wyglądają lepiej od nas. Tymczasem problem trądziku, zmian skórnych oraz wyprysków dotyczy bardzo wielu osób.

Presja idealnego wyglądu sprawia, że kobiety czują przymus zakrywania swoich niedoskonałości. Pokazywanie się bez makijażu lub wrzucania na media społecznościowe zdjęć bez retuszu wymaga nie lada odwagi i dystansu do siebie.

Sophie Harris-Taylor wykonała zdjęcia ponad 20 kobietom - bez makijażu i ubrań. Utrzymane w naturalnej estetyce portrety pokazują kobiety w pozach, które znamy z sesji zdjęciowych modelek. Jedyna różnica polega na tym, że na kobiety nie mają tu żadnego makijażu, a ich zmiany skórne nie zostały wyretuszowane.

Projekt w genialny sposób pokazuje, jak intrygujące jest naturalne piękno. Pomimo tego, że modelki odbiegają urodą od promowanych wzorców piękna, zdjęcia ogląda się z przyjemnością. Oswojenie się z widokiem zmian skórnych pozwala dostrzec coś więcej poza wypryskami i przebarwieniami. Bo to nie choroba definiuje, kim jesteśmy.

Z twórczością Harris-Taylor i jej pozostałymi projektami fotograficznymi możecie zapoznać się na jej stronie internetowej, Facebooku lub Instagramie.

Trądzik i jego odmiany jest chorobą, która może mieć bardzo wiele przyczyn (stres, zanieczyszczenie powietrza, reakcje alergiczne na wodę, alergie pokarmowe, źle dobrane kosmetyki, uwarunkowania genetyczne itd.). Jego leczenie może trwać latami i u każdej osoby przebiega inaczej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)