Piękne zjawisko w Szwajcarii: Mgła wyglądała jak lawina śnieżna

Piękne zjawisko w Szwajcarii: Mgła wyglądała jak lawina śnieżna

Piękne zjawisko w Szwajcarii: Mgła wyglądała jak lawina śnieżna
Monika Homan
24.12.2018 08:48, aktualizacja: 25.12.2018 19:30

Niezwykłe widoki mogli podziwiać turyści w regionie Jura w Szwajcarii. Gęsta mgła przelała się przez grzbiet góry Belchenflue przypominając śnieżną lawinę.

Zimowe górskie krajobrazy potrafią przyprawić o zawrót głowy. Mimo niskich temperatur i dość trudnych warunków warto wybrać się na wyprawę z aparatem lub po prostu na spacer. Nie ma nic piękniejszego niż widok morza chmur rozciągającego się pod naszymi stopami.

Narciarze w Szwajcarii mieli okazję zobaczyć niezwykłe widowisko. Fale mgły przetoczyły się przez grzbiet góry w regionie Jury i Trzech Jezior. Miejsce to znane jest z różnorodnego krajobrazu, nietkniętej przyrody i architektonicznego dziedzictwa. Władze regionu opublikowały na swoim koncie na Twitterze film, nakręcony przez turystów.

Ukształtowanie góry Belchenflue sprawia, że możliwe jest występowanie tego typu zjawiska. Długi, płaski grzbiet ze stromym zboczem od strony nawietrznej i łagodnym, osłoniętym przed wiatrem stokiem po drugiej stronie pozwala mgle spokojnie opadać.

Do powstania fal mgły potrzebne są jeszcze odpowiednie warunki meteorologiczne. Linia mgły powinna znajdować się na podobnym poziomie co grzbiet góry, a wiatr powinien wiać wzdłuż jego linii. Niezbędne jest też wysokie ciśnienie.

Nie trzeba jednak jechać do Szwajcarii, żeby natrafić na wspaniałe warunki. W naszych górach też możemy liczyć na przepiękne widoki. Jednak, żeby popatrzeć na chmury lub mgłę z góry, najpierw trzeba wejść ponad nie.

[h4][url=https://slack-redir.net/link?url=https%3A%2F%2Fwww.research.net%2Fr%2FKT98DX9] Interesujesz się technologiami? Opowiedz nam o tym?[/url][/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)