Piękno dzikiej Grecji. Zobacz najrzadziej odwiedzany region na pięknym filmie

Piękno dzikiej Grecji. Zobacz najrzadziej odwiedzany region na pięknym filmie
Źródło zdjęć: © © Christophe Anagnostopoulos / YouTube
Marcin Watemborski

15.04.2022 07:37, aktual.: 15.04.2022 09:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielkimi krokami zbliża się okres urlopów, więc warto pomyśleć, gdzie można wybrać się w tym roku. Okazuje się, że oprócz znanych kurortów i wysp, Grecja ma do zaoferowania znacznie więcej. Przed wami Epir, czyli górzysta kraina na północnym zachodzie kraju.

Epir jest jednym z najmniej odwiedzanych regionów Grecji. Turyści przeważnie koncentrują się wokół wysp i wybrzeża, skazując helleńskie góry na zapomnienie. Dzięki temu to miejsce wciąż ma niesamowity, dziki klimat. Gęste lasy, liczne wzgórza, coś pięknego.

Z drugiej strony trzeba pamiętać o tym, że Epir jest dość spornym regionem. Po II wojnie światowej rozpoczęła się walka między Grecją, a Albanią o to, do kogo ma przynależeć ten teren. Epir był obszarem, który powodował liczne konflikty polityczne między wspomnianymi państwami, a w czasie greckiej wojny domowej toczył się tam najcięższe walki.

Into The Mountains

Abstrahując od sytuacji politycznej, wciąż jest to przepiękne miejsce, co pokazał na swoim filmie poklatkowym Christophe Anagnostopoulos. Jego timelapse zabierze nas w kinową wycieczkę po górach Epiru. Kamera przelatująca nad gęsto zalesionymi wzgórzami podczas zachodu lub wschodu słońca sprawia, że temu widokowi trudno się oprzeć.

Tuż przed pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, Grecja była niesamowicie popularnym miejscem turystycznym. W 2019 roku odwiedziło ją ponad 31 milionów turystów. Większość kierowała się do Aten, Santorini, na Kretę czy Kos. Mało kto interesował się Epirem. Gdy światem zawładnęła pandemia, turystyka ustała.

Christophe chciał zrealizować swój film już 2 lata temu, ale uniemożliwiły mu to przeróżne obostrzenia dt. przemieszczania i lockdowny. Teraz, gdy zaraza wyhamowała, mógł wrócić do ukochanych krajobrazów gór Epiru.

Więcej przepięknych filmów znajdziecie na YouTube.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)