Piękno i niebezpieczeństwo. Koło tych kadrów nie da się przejść obojętnie

Piękno i niebezpieczeństwo. Koło tych kadrów nie da się przejść obojętnie
Źródło zdjęć: © © Mitch Dobrowner / [Instagram](https://www.instagram.com/mitchdobrowner/)
Marcin Watemborski

24.06.2021 10:08, aktual.: 24.06.2021 12:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Formacje chmur burzowych potrafią przybierać niesamowite kształty. Niejednokrotnie przypominają one drzewa albo ogromne leje. Mitch Dobrowner wie, gdzie szuka tych najciekawszych.

Nic nie dodaje zdjęciom burz charakteru tak, jak zastosowania techniki czarno-białej. Mistrzem w tej dziedzinie jest bez wątpienia Mitch Dobrowner, którego prace przypominają dzieła legendy fotografii krajobrazowej, Ansela Adamsa. Podobnie jak jego idol, Mitch dąży do ukazania na klatce pełnego spektrum skali szarości – od absolutnej czerni do bieli, dbając o tym o zachowanie równowagi.

Prace Dobrownera są genialne. Nie tylko są one doskonałe technicznie, ale również uchwycone w odpowiednim momencie. Ich piękno zachwyca w każdym calu. Niejako ułatwieniem dla Mitcha jest miejsce jego zamieszkania. Fotograf żyje w Kalifornii (USA) i stale podróżuje między Los Angeles, a Lone Pine, gdzie często napotyka zjawiskowe formacje chmur.

Przygoda z fotografią Mitcha zaczęła się wiele lat temu, ale niestety musiał porzucić fotografię na rzecz pracy i rodziny. Wrócił do ukochanej pasji w 2005 roku, gdy sytuacja życiowa mu się trochę rozluźniła. Od tamtego czasu zaczął tworzyć zdjęcia jeszcze lepsze niż wcześniej. Poczuł prawdziwe powołanie, co widać z każdym kolejnym starannie zakomponowanym kadrem i pięknej, głębokiej oraz bogatej tonacji każdego zdjęcia.

Więcej zdjęć Mticha Dobrownera znajdziecie na jego Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)