Piękno Kaszub z lotu ptaka. Nigdzie w Polsce nie jest tak pięknie

Piękno Kaszub z lotu ptaka. Nigdzie w Polsce nie jest tak pięknie

Wieś Chmielno na Kaszubach.
Wieś Chmielno na Kaszubach.
Źródło zdjęć: © © Łukasz Głowala / FORUM
Marcin Watemborski
11.08.2021 08:44, aktualizacja: 11.08.2021 10:44

Dzięki fotografiom z drona możemy dostrzec więcej. Unikatowa perspektywa pozwala nam ogarnąć wzrokiem to, czego normalnie nie widzimy i uzmysłowić sobie, jak piękny jest świat. Przepiękne zdjęcia z Kaszubskiego Parku Krajobrazowego to uczta dla zmysłów.

Łukasz Głowala z agencji Forum odwiedził Lasy Mirachowskie w Kaszubskim Parku Krajobrazowym. Nasycona zieleń drzew, przecinana szutrowymi i asfaltowymi drogami to coś wspaniałego. Niecodzienna perspektywa lotu ptaka to zasługa przelotu nad rezerwatem dronem.

Lasy Mirachowskie to niezwykły kompleks leśny położony na północy Kaszubskiego Parki Krajobrazowego. Na ich terenie znajdziemy zespół jezior potęgowskich oraz 8 wewnętrznych rezerwatów przyrody, w tym Leśne Oczko, Żurawie Błota oraz Jezioro Turzycowe. Turyści mogą liczyć na spokojne i piękne trasy wzdłuż Kaszubskiego Szlaku Turystycznego oraz Wzgórz Szymbarskich.

Obraz
© © Łukasz Głowala / FORUM

Sam Kaszubski Park Krajobrazowy został założony w 1983 roku w celu ochrony krajobrazu pojezierzy młodoglacjalnych. Jego powierzchnia to 33 202 ha. Charakteryzuje się on bogatą fauną i florą. Na jego terenie występują aż 43 rośliny objęte całkowitą ochroną oraz 77 gatunków gniazdujących ptaków. Najcenniejszymi elementami zwierząt lotnych są tracze oraz sowa włochatka. Zmierzając na torfowiska i inne podmokłe tereny można zaobserwować gniazdujące żurawie, cyraneczki czy zimorodki.

Na terenie Kaszubskiego Parku Narodowego są 42 zatwierdzone pomniki przyrody: 32 pojedyncze drzewa i zgrupowania, jak również 10 głazów narzutowych. Około 40 proc. całości parku jest objęte europejskim programem Natura 2000.

Obraz
© © Łukasz Głowala / FORUM
Obraz
© © Łukasz Głowala / FORUM
Obraz
© © Łukasz Głowala / FORUM
Obraz
© © Łukasz Głowala / FORUM
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)