Piękno renesansowego obrazu uchwycone na noworocznym zdjęciu

Piękno renesansowego obrazu uchwycone na noworocznym zdjęciu

Piękno renesansowego obrazu uchwycone na noworocznym zdjęciu
Źródło zdjęć: © © Joel Goodman
Marcin Watemborski
05.01.2016 09:03, aktualizacja: 26.07.2022 19:21

Pewien fotograf – Joel Goodman – spędzał Sylwestra w środkowym Manchasterze. Podczas tego zrobił zdjęcie, które bardzo szybko obiegło internet zyskując miano idealnego obrazu. Zobaczcie co było tak niezwykłego w tej fotografii.

Niesamowita klatka, ustrzelona przez wolnego strzelca – Joela Goodmana – w pierwszej kolejności pojawiła się w galerii Manchaster Evening News i od razu została dostrzeżona przez Rolanda Hughesa z BBC na Twitterze.

Obraz
© Twitter

Zdjęcie w swojej kompozycji i treści przypomina renesansowe dzieła – policja powala człowieka z pierwszego planu na ziemię, tłum kieruje swój wzrok na całą akcję, na ziemi leży jegomość w błękitach dostojnie sięgając po pobliskie piwo.

Post Hughesa został udostępniony ponad 25 tysięcy razy, a sugestia, że zdjęcie wygląda jak piękny obraz zainspirowała kilka osób do zmienienia go w takowy.

Obraz
© Twitter
Obraz
© Twitter

W kwestii estetycznej nie ma nic dziwnego, żę obraz przypada ludziom do gustu. Kompozycja opiera się na spirali Fibonacciego, podobnie jak dziełą Leonardo Da Vinci, które dążyły do równowagi oraz odwzorowania piękna natury.

Obraz
© Twitter

Niektórzy jako swoją inspirację wybrali dżentelmena w błękicie i znaleźli dla niego adekwatne miejsce np. w „Stworzeniu Adama” autorstwa Michała Anioła z 1511 roku.

Obraz
© Twitter

Znalazło się dla niego miejsce również w „Kąpieli w Asnieres” pędzla George'a Suerata.

Obraz
© Twitter

Goodman komentując zdjęcie dla Manchester Evening News twierdzi, że łatwiej jest fotografować ludzi szczęśliwych, którzy pozują do zdjęcia z uśmiechem na twarzy niż pokazywać to, co dzieje się naprawdę, czyli pijanych i wściekłych osobników.

Ansel Adams:

Pojawiam się tylko wtedy, kiedy Bóg jest gotowy powierzyć komuś wciśnięcie migawki.

Fotograf mówi, że czuje się zaszczycony tym, że jego zdjęcie zostało porównane do renesansowych artystów, ale w dużej mierze to kwestia przypadku, bo znalazł się we właściwym miejscu, we właściwym czasie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)