Pierwowzór "pieseła" ma już 15 lat. Zobacz, jak dzisiaj wygląda pies z mema

Pierwowzór "pieseła" ma już 15 lat. Zobacz, jak dzisiaj wygląda pies z mema

Pierwowzór "pieseła" ma już 15 lat. Zobacz, jak dzisiaj wygląda pies z mema
Marcin Watemborski
08.05.2021 12:37, aktualizacja: 26.07.2022 14:28

"Doge", czyli nasz "pieseł", to popularny internetowy obrazek z 2013 roku. Wówczas zdobywał w Polsce uznanie dzięki memom z napisami "wow" oraz "uszanowanko". Co więcej – doge doczekał się nawet swojej kryptowaluty, dogecoina, w którego inwestuje m.in. Elon Musk.

Słowo "doge" (czytane jako "dołg", "doge" lub "dodże") w angielskim slangu oznacza po prostu psa i jest ono zwizualizowane konkretną miną czworonoga. Oryginalny mem pojawił się w 2013 roku i przedstawiał on zdjęcie przeuroczej suczki rasy Shiba Inu o imieniu Kabou.

Wraz z oprawą z kolorowych napisów wyrażających podziw i zabawne sytuacje, absurdalne obrazki rozeszły się po świecie. Ważna uwaga – napisy koniecznie musiałby być wykonane fontem Comic Sans, uważanym za jeden z najbardziej infantylnych krojów pisma.

W polskiej wersji doge został nazwany jako "pieseł" i działał dokładnie na tej samej zasadzie, co oryginał. Kolorowe napisy, absurdalne sytuacje i dziecięcy charakter obrazków wciąż żyją we współczesnej kulturze internetu. Pierwowzór pieseła, czyli wspomniana wcześniej suczka Kabou, ma już 15 lat i wygląda kompletnie inaczej. Bez względu na to jednak przeszła do kanonu cyfrowego żartu i jest uważana za jednego z najsłodszych psów internetu.

Logo dogecoina.
Logo dogecoina.
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)