Pierwsza modowa sesja aparatu ostrzącego po [wideo]

Pierwsza modowa sesja aparatu ostrzącego po [wideo]

Coco Rocha
Coco Rocha
Piotr Dopart
25.07.2011 11:30, aktualizacja: 01.08.2022 14:34

Pierwsza sesja zdjęciowa aparatu firmy Lytro pojawiła się w Internecie. Jako pierwszy sprzęt wziął na tapetę Eric Chen, który sfotografował modelkę Coco Rocha na ulicach Nowego Jorku.

Rocha umieściła na swoim profilu Vimeo filmik backstage'owy i opisała, w jaki sposób została wyznaczona do sesji. Współpraca z Lytro była efektem zgłoszenia się Coco do producenta sprzętu - ten umówił sesję już tydzień po pierwszym kontakcie. Jej efekty można podziwiać m.in. na Tumblrowym koncie oh-so-coco. Stylistką prekursorskiej sesji była Rebecca Conran, a dyrektorem artystycznym - James Conran.

Wspomniane wideo i fotografie można obejrzeć tutaj:

Choć projekt Lytro zdaje się mieć potencjał, niezbyt przypadł on do gustu komentatorowi serwisu TechCrunch. Devin Coldewey argumentuje, że "multifokalny" aparat zabija to, co w fotografii jest najcenniejsze - konieczność podjęcia przez fotografa świadomej, przemyślanej decyzji odnośnie do punktu ostrości, praktycznie pozbawiając zdjęcia tematu. Zwraca on również uwagę na ograniczenia technologiczne, m.in. kwestię rozdzielczości obrazów i funkcjonowania aparatu w słabym świetle - choć rozważania te są oparte w dużej mierze na spekulacjach nt. zastosowanej przez producenta metody przetwarzania.

Czy obawy Coldeweya są słuszne? Czy aparat naprawdę wejdzie do powszechnego użytku, czy może czego go los większości virali i popadnie w otchłań zapomnienia już za kilka miesięcy, kiedy efekt nowości się skończy? O tym dopiero będzie nam dane się przekonać.

Źródło: FstoppersTechCrunch

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)