Prawdopodobnie nikt albo bardzo niewielu z nas, będzie mieć kiedykolwiek szansę udania się w przestrzeń kosmiczną. Właśnie dla takich jak my dwóch astronautów z Rosji – Sergiej Ryazansky i Fiodor Yurchikhin – wypuścili 5 satelitów na zewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, które rejestrują obraz w 360 stopniach. Nie wiemy, jakie dokładnie są to kamerki, aczkolwiek obraz z nich jest bez problemu dostępny.
First time in the Universe: Spacewalk filmed in 360
Pierwsze wypuszczone wideo to prawdziwy kosmos! Widać tu Ziemię oraz astronautów. Powstał w sierpniu, a nagranie materiału zajęło śmiałkom 7,5 godziny spaceru, podczas którego wykonywali również inne prace. Za produkcję odpowiada strona z wiadomościami RT, rosyjska agencja Roscosmos oraz producent statków kosmicznych Energia. Premiera odbyła się przy okazji rocznicy wypuszczenia w kosmos sondy Sputnik-1 – pierwszego sztucznego satelity Ziemi.