Pierwsze wideo 360 stopni nagrane w przestrzeni kosmicznej. Jest niesamowite!

Pierwsze wideo 360 stopni nagrane w przestrzeni kosmicznej. Jest niesamowite!

Pierwsze wideo 360 stopni nagrane w przestrzeni kosmicznej. Jest niesamowite!
Marcin Watemborski
09.10.2017 11:44, aktualizacja: 26.07.2022 18:19

Technologia nagrywania w 360 stopniach rozwija się coraz bardziej. Najlepszym przykładem tego jest nagranie przez dwóch rosyjskich astronautów spaceru po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Teraz każdy z nas może zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy kosmonauty

Prawdopodobnie nikt albo bardzo niewielu z nas, będzie mieć kiedykolwiek szansę udania się w przestrzeń kosmiczną. Właśnie dla takich jak my dwóch astronautów z Rosji – Sergiej Ryazansky i Fiodor Yurchikhin – wypuścili 5 satelitów na zewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, które rejestrują obraz w 360 stopniach. Nie wiemy, jakie dokładnie są to kamerki, aczkolwiek obraz z nich jest bez problemu dostępny.

First time in the Universe: Spacewalk filmed in 360

Pierwsze wypuszczone wideo to prawdziwy kosmos! Widać tu Ziemię oraz astronautów. Powstał w sierpniu, a nagranie materiału zajęło śmiałkom 7,5 godziny spaceru, podczas którego wykonywali również inne prace. Za produkcję odpowiada strona z wiadomościami RT, rosyjska agencja Roscosmos oraz producent statków kosmicznych Energia. Premiera odbyła się przy okazji rocznicy wypuszczenia w kosmos sondy Sputnik-1 – pierwszego sztucznego satelity Ziemi.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)