Pierwsze zdjęcia łazika Perseverance z Marsa opublikowane!

Pierwsze zdjęcia łazika Perseverance z Marsa opublikowane!
Źródło zdjęć: © © NASA
Marcin Watemborski

19.02.2021 07:28, aktual.: 26.07.2022 14:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Łazik Perseverance wylądował na Marsie 18 lutego 2021 roku późnym wieczorem. Czym byłaby misja NASA bez zdjęcia na dowód? Widok z kamery łazika udowadnia, że wszystko przebiegło pomyślnie.

Krótko po lądowaniu na Marsie, 18 lutego 2021 roku, łazik Perseverance przesłał pierwsze zdjęcie. Jest to widok z kamery technicznej, która ułatwiała operację lądowania. Podczas tego, kamera była wykorzystywana do nadzorowania działania.

Jak widać, zdjęcie nie jest specjalnie wyraźne ani kolorowe. To jedynie (albo aż!) widok powierzchni Czerwonej Planety w miejscu lądowania. Kamera była zakurzona, a poza tym jest na niej specjalna osłona.

Obraz
© © NASA

Agencja kosmiczna NASA obiecuje, że w przeciągu najbliższych dni będziemy mogli zobaczyć więcej zdjęć w znacznie lepszej jakości. Perseverance ma na pokładzie aż 19 kamer, które będą badały planetę pod różnym kątem. Oprócz tego, łazik prześle nagrania dźwiękowe, dzięki którym usłyszymy Marsa.

Wszystkie te działania mają jeden cel. NASA chce zbadać, czy na Marsie są ślady życia. Miejmy nadzieję, że nie będą to zielone ludziki znane z filmu "Marsjanie atakują".

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)