Pierwsze zdjęcie obrobione w Photoshopie. John Knoll zrobił je w... raju

Jennifer w raju
Jennifer w raju
Źródło zdjęć: © © John Knoll
Magda Szewczuwianiec

15.06.2014 13:58, aktual.: 26.07.2022 19:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda pierwsze sfotoszopowane zdjęcie? Czy to będzie krajobraz, ukochany kot czy podwiędłe tulipany w wazonie? Pierwsze obrobione zdjęcie pochodzi z raju... wyspy Bora-Bora.

„Jennifer w raju” to zdjęcie Johna Knolla, twórcy Photoshopa, który zrobił je w 1987 roku podczas wakacji ze swoją przyszłą żoną. Dlaczego akurat to zdjęcie? Żaden filozoficzny powód nie stał za jego wyborem. Knoll po prostu potrzebował fotografii, na której mógł zaprezentować funkcje ówczesnych programów do cyfrowej obróbki zdjęć. Wybrał jedną z wakacyjnych odbitek, zeskanował ją i tak zdjęcie z rodzinnego albumu państwa Knoll zapisało się w historii fotografii cyfrowej

Fotografia dziewczyny siedzącej na plaży na Bora-Bora, patrzącej się na wyspę To'opua pierwszy raz została przerobiona na sprzęcie znanym jako Pixar Image Computer, jednym z pierwszych, które pozwalały na cyfrową obróbkę obrazu. Knoll i Jennifer pracowali wtedy w Industrial Light & Magic. Pobyt na Bora-Bora był zasłużonym odpoczynkiem po wielogodzinnej pracy nad efektami specjalnymi do filmu „Kto wrobił Królika Rogera?”. Podobno tuż po zrobieniu tego zdjęcia John oświadczył się Jennifer. Tym bardziej musi ono wiele znaczyć w ich życiu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)