Pierwsze zdjęcie z najnowszego satelity NASA zachwyca szczegółowością

W zeszłym miesiącu, Agencja Kosmiczna NASA wystrzeliła satelitę TESS, którego zadaniem będzie poszukiwanie planet, zbliżonych swoją strukturą do Ziemi. Nowy obiekt właśnie przesłał swoje pierwsze zdjęcie, które pokazuje jedynie część tego, jak wielki jest wszechświat.

Pierwsze zdjęcie z najnowszego satelity NASA zachwyca szczegółowością
Źródło zdjęć: © [www.nasa.gov](https://www.nasa.gov/feature/goddard/2018/nasasnewplanethuntersnapsinitialtestimageswingsbymoontowardfinalorbit)
Marcin Watemborski

22.05.2018 | aktual.: 22.05.2018 13:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TESS to najnowszy ”łowca planet”, wystrzelony przez NASA. Zadaniem satelity jest wychwytywanie planeto-podobnych ciał niebieskich, które są podobne do Ziemi. Pierwsze zdjęcie z misji właśnie dotarło do naukowców. Widać na nim ponad 200 000 gwiazd! A to dopiero początek. TESS w trakcie trwania swojej misji ma ująć ich ponad 400 razy więcej,

The Unique Orbit of NASA’s Newest Planet Hunter

Satelita został wystrzelony 18 kwietnia 2018 roku z przylądku Canaveral na Florydzie. NASA wyjaśnia, że wyszukiwanie ziemio-podobnych tworów ma opierać się na wyszukiwaniu przez TESS obiektów, położonych w okolicy najjaśniejszych gwiazd na niebie. Satelita będzie mierzył natężenie światła gwiazd i jeśli wyłapie zakłócenia, oznaczać to będzie mogło, że dookoła nich krążą planety.

Obraz
© [www.nasa.gov](https://www.nasa.gov/feature/goddard/2018/nasasnewplanethuntersnapsinitialtestimageswingsbymoontowardfinalorbit)

Zdjęcie, które widzicie, jest skierowane na gwiazdozbiór Centaura, czyli południową część naszego nieba. Jest to dziewiąta, co do powierzchni, konstelacja. Niestety w Polsce jest praktycznie niewidoczna. Agencja Kosmiczna NASA tłumaczy również, że to zdjęcie jest po prostu testem i pokazuje tylko namiastkę umiejętności TESS. Jestem niesamowicie ciekawy, jakie obrazy dotrą do nas za jakiś czas.

Więcej informacji znajdziecie na stronie NASA.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Komentarze (0)