Pierwszy adapter do Sony A7, który dodaje AF do manualnych obiektywów

Pierwszy adapter do Sony A7, który dodaje AF do manualnych obiektywów
Źródło zdjęć: © Źródło: youtube.com
Marcin Watemborski

12.02.2016 08:23, aktual.: 12.02.2016 09:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma z Kantonu w Chinach – Techart – oficjalnie ujawniła swój nowy produkt. Jest to adapter Techart PRO AF, który umożliwi korzystanie z autofocusa z manualnymi obiektywami.

Techart PRO jest pierwszym na świecie urządzeniem, które umożliwia wykorzystanie systemu automatycznego ustawiania ostrości z obiektywami nieposiadającymi tej zdolności.

Obraz

Adapter, który powstał jest przeznaczony dla mocowania obiektywów Leica M na Sony E. Dzięki wykorzystaniu styków w aparacie oraz detekcji fazy (np. w a7 II oraz a7R II) urządzenie przybliża i oddala obiektyw od matrycy. Maksymalna zmiana odległości od sensora wynosi 4,5 mm, co pozwala adapterowi złapać ostrość oraz zmniejszyć minimalną odległość ostrzenia podłączonego szkła.

Urządzenie działa w trybach pojedynczego ujęcia oraz ciągłego łapania ostrości. Dzięki sparowaniu go z aplikacją mobilną można zapamiętywać dane konkretnych obiektywów oraz aktualizować adapter.

Obraz

Techart PRO AF waży 133 gramów. Mimo tego bez problemu obsługuje szkła, które ważą nawet ok. 700 g. Jego cena wyniesie 349 dolarów, a dostawy rozpoczną się w marcu 2016.

Przy zamówieniu przedpremierowym na stronie producenta jest przewidziana darmowa wysyłka oraz roczna gwarancja.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)