WD My Passport SSD - pierwszy taki przenośny dysk SSD

My Passport SSD
My Passport SSD
Marcin Falana

07.04.2017 11:19, aktual.: 26.07.2022 18:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WD My Passport SSD jest nieduży, szybki, pojemny, wytrzymały i ma stylowy wygląd. Zapowiada się interesujące narzędzie dla fotografów.

Przenośne dyski SSD to coś, czego fotografowie wyczekują z niecierpliwością. Zalety dysków SSD w porównaniu do klasycznych HDD są ogromne. Przede wszystkim to zdecydowanie mniejsza awaryjność oraz o wiele wyższa szybkość transferów, co w dobie 50-megapikselowych zdjęć ma duże znaczenie. Pierwszym tego typu urządzeniem firmy WD jest zaprezentowany właśnie dysk My Passport SSD.

Przenośny dysk WD My Passport SSD będzie oferował złącze USB typu C i umożliwi transfer z prędkością do 515 MB/s, czyli najszybciej z dysków My Passport. Jest też kompatybilny ze starszym standardem USB Typ A, więc nie będzie problemów z obsługą starszych komputerów.

My Passport SSD
My Passport SSD

Dysk WD My Passport SSD będzie dostępny w wersjach od 256 GB do 1 TB, a jego nieduże wymiary mogą szczególnie przypaść do gustu fotografom, którzy zawsze mają co nosić w swojej torbie i dużo podróżują. Co więcej My Passport SSD jest całkiem wytrzymały, testowano go pod kątem upadków z wysokości 2 m i nacisku 1500G.

My Passport SSD
My Passport SSD

My Passport SSD będzie dostępny w cenie 100 dolarów (ok. 400 złotych) za wersję o pojemności 256 GB, 200 dolarów (ok. 800 złotych) za 512 GB i 400 dolarów (ok. 1200 złotych) za 1 TB.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)