Pierwszy tradycyjny aparat z mocowaniem Sony E może pojawić się już niedługo

Pierwszy tradycyjny aparat z mocowaniem Sony E może pojawić się już niedługo

Pierwszy tradycyjny aparat z mocowaniem Sony E może pojawić się już niedługo
Marcin Watemborski
25.04.2018 10:07, aktualizacja: 26.07.2022 18:03

Aparat, który będzie współpracował ze współczesnymi obiektywami, zachowa świetne wzornictwo i pozwoli na wykorzystanie filmów fotograficznych to marzenie wielu. Taki projekt właśnie powstał! Przed wami LEX.

Wielu fotografów uwielbia estetykę filmów fotograficznych i to uczucie niepewności oraz ciekawości. Podobnie jest ze współczesnymi obiektywami, które zdobywają uznanie profesjonalistów. A co, gdyby połączyć współczesną technologię oraz magię klasycznych materiałów światłoczułych?

Obraz

Alexander Gee chciał mieć aparat na film, który współpracowałby ze współczesnymi obiektywami z mocowaniem Sony E. Tak oto powstał LEX – prosty projekt aparatu, który docelowo ma być open source’owy, to znaczy, że każdy, kto będzie go chciał – będzie mógł go wydrukować w 3D. Ma być on również łatwy w modyfikacji względem innych mocowań.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Oczywiście takie apraty z drukarek 3D pojawiały się już wcześniej, lecz były znacznie prostsze. Na stronie LEX znajdziecie cały proces tworzenia aparatu. Na pewno pierwsze, co wam przyszło na myśl to pytania o system autofokusa i zmianę przysłony i podobne kwestie. Alexander wziął migawkę oraz kilka innych części z Sony A7.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

LEX powstał jako ciekawostka, ale może być pełnoprawnym aparatem, który będzie dobrze działał. Póki co – urządzenie nie wspiera odczytywania kodów DX z rolek z filmem, ale użytkownik może ręcznie wprowadzić wartość od ISO 6 do ISO 512 000. Dzięki tej wartości można dokonać odpowiedniego pomiaru światła.

Prototyp LEXa
Prototyp LEXa

Kiedy projekt zostanie ukończony, Alexander Gee będzie rozważał rozpoczęcie kampanii crowdfoundingowej, w której wypuści niewielką ilość złożonych, gotowych aparatów. Nie podaje jednak przypuszczalnej ceny produktu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)