Pies i sowa są najlepszymi przyjaciółmi. Ujęła to na zdjęciach ich właścicielka

Pies i sowa są najlepszymi przyjaciółmi. Ujęła to na zdjęciach ich właścicielka

Pies i sowa są najlepszymi przyjaciółmi. Ujęła to na zdjęciach ich właścicielka
Źródło zdjęć: © © Tanja Brandt / [Instagram](https://www.instagram.com/p/B7MFRrLiPKa/)
Marcin Watemborski
03.03.2020 11:32, aktualizacja: 26.07.2022 14:58

Świat jest pełen zwierzęcych przyjaźni, które nie są aż tak oczywiste. Jedną z nich jest połączenie, które stale dokumentuje Tanja Brandt. Na zdjęciach widzimy Ingo i Napoleona (znanego jako Poldi) – owczarka belgijskiego oraz małą sowę, którzy niemalże natychmiast zostali najlepszymi kumplami.

Gdy Ingo i Poldi się poznali, samiec sówki miał zaledwie rok. Był najsłabszym z siódemki rodzeństwa i mógł nie przeżyć. Ingo od razu zaopiekował się małym kolegą, by chronić go przed całym złem tego świata. Od tamtego czasu ta dwójka stała się nierozłączna, dopóki śmierć ich nie rozłączy.

Niestety stało się tak, że Poldi umarł pół roku temu w wypadku wraz z pisklakami. Tanja wspomina, że mimo akcji ratunkowej nie udało się uratować sówki. Ingo ciężko to przeżył – był osowiały, nie miał ochoty jeść. Po jakimś czasie w życiu Tanji pojawiła się inna sówka – Ronja. Samiczka była bardzo podobna do Poldiego.

Gdy nowy ptak pojawił się w rodzinie, dawna partnerka Poldiego – Finchen, odżyła. Ingo również. Tanja wspomina, że pies i nowa sówka od razu się zaprzyjaźnili. Na najnowszych zdjęciach możecie zobaczyć, jak wspólnie wędrują i spędzają czas. To naprawdę nietypowa przyjaźń w świecie zwierząt, ale jakże piękna.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)