Piłeś? Nie polatasz dronem w Japonii

Piłeś? Nie polatasz dronem w Japonii
Marcin Watemborski

17.06.2019 08:23, aktual.: 26.07.2022 15:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na świecie co chwilę pojawiają się nowe przepisy związane z lataniem dronami. Niedawno pojawiły się rozporządzenia Unii Europejskiej dt. rejestrowania dronów, a teraz Japonia zabrania pilotowania urządzeń po wpływem alkoholu.

Zakaz latania pod wpływem brzmi dość logicznie. Chociaż, jeśli coś nie jest uregulowane prawnie, to według wielu osób nie ma w tym nic złego. Rząd Japonii postanowił przedstawić pilotom sprawę jasno: ”Piłeś? Nie lataj!”. Jeśli złamiecie zakaz, możecie spędzić w więzieniu nawet rok.

Latanie dronem samo z siebie wymaga pewnych umiejętności, więc nie dziwi potrzeba odbycia stosownych szkoleń, ani posiadania licencji pilota. To też odpowiedzialność, bo przecież błędna ocena sytuacji i zaburzenie percepcji mogą skutkować wypadkiem, raczej nikt z nas nie chciałby zostać zraniony przez bezzałogowe urządzenie, ani ponieść strat z tego powodu.

Obraz

Jeśli zostaniecie złapani podczas korzystania z drona o wadze ponad 200 gramów, grozi wam grzywna 300 000 jenów, czyli prawie 10 500 złotych. Jeśli pójdzie gorzej, możecie skończyć w więzieniu, a podejrzewam, że tego byście nie chcieli.

Inne prawo dotyczące latania dronami w Japonii zakazuje: zbliżania się maszynami do ludzi, latania na terenie lotnisk oraz nakazuje utrzymanie drona cały czas w zasięgu wzroku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)